Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşleri ile kansere kafa tutuyor

Antalya'da kan kanseri tedavisi gören 13 yaşındaki Osman, kardeşleri İrem ve Hayrullah'ın verdiği moral ile hayata tutundu

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Antalya'da Mehmet Kesikçi Ortaokulu 2'nci sınıf öğrencisi Osman Kızılarslan (13), 1 Mart'ta öksürük ve diz ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede kan kanseri olduğunu öğrendi. Osman, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Çocuk Servisi'nde 6 aydır kemoterapi tedavisi görüyor. Ağabeylerinin kan kanseri olduğunu öğrenen 10 yaşındaki Hayrullah ona moral olsun diye kafasını kazıttı. Ardından 11 yaşındaki kardeşi İrem ile birlikte iliklerini vereceklerini söylediler. İki kardeşin bu dav- ranışı Osman'ın kaybo- lan moralini yerine getirdi. Osman, kanseri yenmek için onlara söz verdi.

AĞABEYİMİZ KURTULSUN

Ağabeylerinin kan kanseri olduğunu öğrenin Mehmet Kesikçi İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi İrem ile 4'üncü sınıf öğrencisi Hayrullah hastaneye koştu. Anneleri Fehime'ye; "Biz ağabeyimize ilik verirsek kurtarabilirmişiz. O nedenle ağabeyim acı çekmesin. Biz ikimizde ilik verelim, sağlığına kavuşsun" dediler. Ölümle mücadele eden Osman iki kardeşinin hastaneye gelerek bu davranışını görünce kaybolan morali yerine geldi.

KEMOTERAPİ TAMAM

6 aydır tedavi gören Osman, iki kardeşinden aldığı moral ile kemoterapi tedavisini tamamladı. Anne Fehime Kızılarslan, oğlunun moralinin iki kardeşinin anlamlı davranışının ardından yerine geldiğini belirterek, "Şu an hastalığı yendi. Doktorlar hiçbir sıkıntının olmadığını söylediler" dedi.

SAÇLARINI KAZITTI
Küçük kardeş Hayrullah Kızılarslan, kemoterapi tedavisinde ağabeyi Osman'ın saçlarının döktüğünü görünce hemen berbere koştu. Ağabeyine moral olsun diye saçlarını kazıttı. Sonra üç kardeş birlikte fotoğraf çektirdi. Bu yaşananların Osman'a moral olduğunu belirten baba Mustafa Kızılarslan, "O andan itibaren Osman'ın hayata umutla bakmaya başladı" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşleri ile kansere kafa tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN