Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmdat çığlığıyla hayata tutundu

Fethiye'de kayalıklarda mahsur kalınca çığlık atarak yardım isteyen genç kız bölgeye çağrılan AKUT ekibinin saatler süren operasyonuyla kurtarıldı

Giriş Tarihi: 14.8.2013
Fethiye'de, kayalıklarda mahsur kalan genç kız, Fethiye AKUT ekiplerince kurtarıldı. Kabak Koyu'na tatile gelen üniversite öğrencisi Piraye Zeynep Evren (18), Kabak Koyu'ndan yüzerek Cennet Koyu'na geçti. Cennet Mağarası'nı gezen Evren, patika yoldan yaklaşık 350 metre kayalıklara doğru tırmandı. Kabak Koyu'na indiğinde bir anda mahsur kaldığını anlayan genç kız kayalıklardan 50 metre aşağı inerek yolunu bulmaya çalıştı. Evren, gece saat 21.00 sıralarında sarp ve dik kayalıklarda tamamen mahsur kalınca bulunduğu yerden imdat çığlıkları atarak yardım istedi.

TATİLCİLER DUYDU

Kabak Koyu'ndaki tesislerde çalışanlar ve tatilciler, çığlığın geldiği yöne koştu. Kayalıklara tırmanmalarına rağmen kıza ulaşamayan vatandaşlar, Fethiye AKUT ile jandarmadan yardım isteyerek, genç kıza sabaha kadar ışık tutup bağırarak moral verdi. Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı ile Fethiye AKUT ekibi, gece saat 02.00 sıralarında Uzunyurt köyünden genç kızın mahsur kaldığı yere doğru yola çıktı. Sabah 07.00'de genç kızın bulunduğu bölgeye ulaşan AKUT ekibi burada istasyonlar oluşturup halatlarla genç kıza ulaştı.

HALATLA ÇEKİLDİ

Fethiye AKUT ekibi, bikinili vaziyetteki Piraye Zeynep Evren'i halatla metrelerce çekerek bulunduğu sarp kayalıklardan kurtarmayı başardı. Gece saat 02.00'de başlayan ve aynı gün öğleden sonra 12 saatlik operasyonla kurtarılan genç kız, doğayı ve macerayı sevdiğini söylerken, üzerinde sadece bikinisi olan genç kızın ayakları AKUT tarafından bandajlandı. Yürüyebileceğini söyleyen kız, tatilini geçirdiği Kabak Koyu'na indiğinde derin bir nefes çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmdat çığlığıyla hayata tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN