Ödülleri ADT topladı

Giriş Tarihi: 17.8.2013

Direklerarası jürisi, Antalya tiyatrolarında 19 kategoriden 6'sında ödüle layık performans buldu. Antalya Devlet Tiyatrosu, 3 ödül aldı

Türkiye ve KKTC tiyatro topluluklarını izleyip performanslarını ödüllendiren Direklerarası Seyircileri, geçen sezonun ödüllerini açıkladı. Bu yıl 13'üncüsü verilecek ödüllerde, Antalya Devlet Tiyatrosu 3 ödül birden aldı. Ahi Evran oyunun yönetmeni Prof. Dr. Nurhan Karadağ en iyi yönetmen, Othello gösterisindeki performansıyla Sertel Uğur'a en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü verildi. Topluluğun çocuk oyunu Tıngır Mıngır Ülke de, çocuk oyunu kategorisinde ödüllendirildi.

ANTALYA'YA 6 ÖDÜL

Antalya'daki 10 jürinin raporları doğrultusunda ödül verilen geleneksel yarışmada, en iyi oyun ve en iyi kadın oyuncu gibi 19 kategorinin tamamına ödül vermeye layık performans bulunamadı. En iyi erkek oyuncu ABT'den Murat Ercanlı, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü yine ABT'den Hasibe Özgür'e verildi. Tek kişilik prodüksiyon ödülünü, Kırmızı Kalem Tiyatro'dan Gözlem Küçük kazandı. Böylece jüri, Antalya tiyatrolarına toplamda sadece 6 ödül verdi.

TÖREN 9 EYLÜL'DE

Direklerarası Ödülleri, 9 Eylül tarihinde Belek'teki Titanik Delux Antalya Otel'de düzenlenecek törenle sahiplerine sunulacak. Törenin görkemli geçmesi bekleniyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödülleri ADT topladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN