Alanya otellerini elektrik çarptı

Alanya'da oteller bölgesinde yaşanan elektrik kesintileri, tesisleri zor durumda bıraktı

Giriş Tarihi: 18.8.2013
Alanya'da oteller bölgesinde yaşanan elektrik kesintileri, turizm sezonunda tesisleri zor durumda bıraktı. Kesintilerden Okurcalar başta olmak üzere Türkler, İncekul ve Konaklı ilçeleri etkilendi. Turizmciler, konuyu Antalya Valiliği'ne taşıyarak yardım istedi. Sorunun taşınan Alara mobil indirici trafo merkezine yeni hat çekilirken yaşanan aksaklıklardan kaynaklandığı öğrenildi. AKEDAŞ, farklı yerlerden beslenme gibi her türlü önlemi aldıklarını, sorunun da kısa sürede çözüleceğini açıkladı.

GÜNLÜK 6 SAAT KESİNTİ

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Gülçin Güner, elektrik kesintileri nedeniyle otellerin büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Elektrik kesintilerinin günlük 4-6 saat arasında gerçekleştiğini ifade eden Güner, yaşanan kesintiler nedeniyle birçok otelde trafoların arızalandığı ve elektronik eşyaların zarar gördüğünü söyledi.

VALİLİK EL KOYDU

Otellerin müşteri memnuniyeti açısından da darbe aldığını anlatan Güner, "Otellerin en dolu olduğu dönemdeyiz. Yaşanan sorun, misafirlere de yansıyor. Memnuniyet sorunu yaşanıyor. Alanya imajı için son derece zararlı" dedi. Gülçin Güner, konuyla ilgili hem AKDEŞ hem de Antalya Valiliği ile görüştüklerini anlattı.

SORUN BUGÜN ÇÖZÜLECEK
Elektrik kesintilerinin azalması için önlem aldıklarını anlatan AKEDAŞ Genel Müdürü Osman Hondu, "Farklı yerlerden beslenme gibi her türlü önlemi alıyoruz" dedi. Hattın bağlantısıyla ilgili önemli bir mesafe kat ettiklerini anlatan Hondu, "Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede yaşanan elektrik kesintisi sorunu bitmek üzere. Bugün kesintilerin son bulmasını istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya otellerini elektrik çarptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN