Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Halk söyleneni unutmaz'

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nde turizmcilerle bir araya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, halkın 6 ay önce söylenenleri unutmayacağını belirtti, turizmcilerin proje üretmesini istedi

Giriş Tarihi: 30.9.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneğinde (ALTİD) turizmcilerle bir araya geldi. Turizmcilerle görüş alışverişinde bulunan Türel, turizmin Antalya'nın en önemli sektörü olduğunu, turizm olmaması halinde kentin sıkıntılı bir sürece gireceğini söyledi. Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nı eleştirdi.

PROJELER ÜRETİLMELİ

Turistik tesislerde uygulanan her şey dahil sistemine yönelik eleştirilere de değinen Türel, bu sistemin daha iyi işlemesi için kentlerde projeler üretilmesi gerektiğini ifade etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde kentin çehresini değiştirmek için çalışmalar gerçekleştirdiğini anlatan Türel, "Çarşı içinde yapılan düzenlemeler zaman zaman ciddi siyasi bir bedel de ortaya çıkarıyor ama sonuçta burada ortaya konulan tavır, çarşı merkezinin daha cazip hale gelmesiyle sonuçlanıyor" değerlendirmesini yaptı.

İTİRAZ ETTİLER
Büyükşehir Yasası'nı çıkarmak istediklerinde çok enteresan seslerin yükseldiğini söyleyerek, "Bu seslerden bir tanesi de Antalya'dan geldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı çıktı dedi ki, 'Ben bu kanunla Antalya'ya zor hizmet ediyorum. Bu kanun çıktıktan sonra Alanya'nın köylerine nasıl hizmet edeceğim?' Şimdi o gün, 'Alanya'nın köylerine nasıl hizmet ederiz?' diyenler, seçimler yaklaştı, köyünüzde kapınıza kadar gelip, 'Alanya'nın köylerine en iyi hizmeti ben getiririm' diyecekler. 6 ay önce dediklerini halkın unuttuğunu sanıyorlar. Ama halk unutmaz" dedi.

EYFEL ÖRNEĞİ
Turistlerin 5 yıldızlı otellerde kaldıklarını ancak tesislerin çevresinin aynı kalitede olmadığını vurgulayan Türel, "Her şey dahil sisteminde esnaf dertli ama siz Paris'te her şey dahilde otellere gelen turisti Eyfel Kulesi'ni görmeden Paris'ten gönderebilir misiniz? Adamı zincirle bağlasanız, üstüne para da verseniz, 'Otelin dışına çıkma' diye, yine de Eyfel'i ziyaret eder. Çünkü Eyfel bir cazibe merkezi. Bizlerin de bunu yapması gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Halk söyleneni unutmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN