Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatta rekor artış

Batı Akdeniz bölgesinde 9 aylık dönemde ihracat yüzde 21.30 arttı ve 1 milyar 89 milyon dolara ulaştı. İhracat Eylül'de ise yüzde 27.7 arttı

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Antalya, Isparta ve Burdur'u kapsayan Batı Akdeniz bölgesinin ihracat rakamları açıklandı. Antalya İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Isparta'da düzenlenen bir basın toplantısıyla, bölge ihracatının 9 aylık karnesini açıkladı. Toplantıya Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve işadamları katıldı.

REKOR ARTIŞ DEVAM ETTİ

Satıcı, Türkiye genelinde yılın ilk 9 aylık döneminde ihracatın yüzde 5.62 arttığını, aynı dönemde Batı Akdeniz'deki artışın ise yüzde 21.30 olduğunu açıkladı. Batı Akdeniz ihracatında geçen yıl da yüzde 17 ile rekor seviyede artış yaşandığını hatırlatan Satıcı, "Bölgemizin Eylül ayı ihracatı geçen yıla oranla yüzde 27,7 gibi rekor artışla 114 milyon 800 bin dolar oldu. İlk 9 ayda da ihracatta yüzde 21.30 artış yaşandı ve ihracat 1 milyar 89 milyon dolara ulaştı" dedi.

İLK SIRADA RUSYA
Ocak-Eylül döneminde 145 ülkeye ihracat gerçekleştirildiğini anlatan Satıcı, ilk sırada Rusya'nın yer aldığı listede, Çin'in ikinci ve Almanya'nın üçüncü olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatta rekor artış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN