Erkeklere müjde...

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alim Koşar ürolojik kanser ameliyatlarından sonra gelişen idrar kaçırma ve iktidarsızlık problemlerinin çözülebildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alim Koşar, son zamanlarda pek çok kanser türünde olduğu gibi erkeklerdeki ürolojik kanserlerde de ciddi artış olduğunu açıkladı. Günümüzde erken evre kanserlerin en etkili tedavisinin cerrahi yöntemler olduğunu belirten Koşar, "Cerrahi yöntemler genellikle organı kısmen alma ya da tamamen alma şeklinde olmaktadır. Ürolojide en sık gördüğümüz iki kanser türü olan prostat kanserinin ve invaziv mesane kanserinin cerrahi tedavisinde hasta organ tamamen alınmaktadır" diye konuştu.

SIK YAŞANIR

Bu tür ameliyatlardan sonra idrar kontrolünde ve ereksiyonda problemlerin sıklıkla yaşandığını hatırlatan Prof. Dr Koşar, "Bu problemler, hastalar kanserden kurtulmuş bile olsalar, ciddi sağlık ve sosyal problemlere sebep olmaktadır. Yine bu problemler genellikle ilaç tedavisi ile düzelmemektedir. Fakat bu tür hastalardaki idrar kaçırma ve iktidarsızlık problemleri teknolojideki gelişmelere parelel olarak geliştirilmiş oldukça etkili yapay cihazlarla başarılı bir şekilde düzeltilebilmektedir" diye konuştu.

YAPAY SFİNKTERLER
Özellikle prostat ameliyatlarından sonra oluşan idrar kaçaklarının cerrahi olarak takılan yapay sfinkterlerle çok başarılı bir şekilde düzeltilebildiğine vurgu yapan Koşar, yine bu grup hastalarda oluşan ereksiyon problemlerinin de hastaların hayat kalitesini ciddi oranda bozduğunu söyledi. Bu hastalardaki iktidarsızlık problemlerinin genellikle ilaç tedavisine cevap vermediği belirten Koşar, "Bu nedenle bu hastaların tedavileri ancak halk arasında mutluluk çubuğu denilen penil protez takılarak düzeltilebilmektedir. Hem idrar kaçırma problemi, hem iktidarsızlık bu hastalarda beraberce karşımıza çıkabilmektedir. Bu tür hastalarda da aynı anda hem penil protez hem yapay sfinkter takılarak, hastaların hem idrar kaçırma problemi, hem de iktidarsızlık problemi düzeltilebilmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkeklere müjde...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN