Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oteller 'beş' yıldızlı çevresi gecekondu

Kundu'nun Kemerağzı mevkiinde bulunan otellerden çıkıp alışverişe giden turistler, çöp ve moloz yığınları arasından geçiyor. Manzara 'otel 5 dışı 0 yıldız' söylemini doğrulatıyor

Giriş Tarihi: 24.10.2013
Antalya'nın en önemli tatil bölgelerinden biri olan Kundu'da, turistlerin yaya yolu olarak kullandıkları alan pislikten geçilmiyor. Titanic ve Rixos Lares Otel'in hemen karşısında bulunan arazi içerisinden geçen yol, moloz ve çöp yığınlarından oluşuyor.

ESNAF YAPTIRDI

Kundu'nun Kemerağzı girişinde yer alan Kopak Çayı üzerine çevredeki esnaf tarafından yaptırılan köprü, turistlerin alışveriş merkezlerine ulaşımını kolaylaştırmak için inşa edildi. Otelden çıkan turistin yolunu kısaltan köprü, çayın karşı kıyısında bulunan şahıs arazisine bağlandı. Esnaf köprüyle birlikte söz konusu araziye betondan bir yol ve aydınlatma direkleri yerleştirerek turistlere kolaylık sağladı. ÇÖP

VE MOLOZ YIĞINLARI

Yaklaşık 4 yıl önce yapılan yol ve köprü çalışmasına izin vermediklerini belirten arazi sahipleri, mahkemeye başvurarak yolun ve aydınlatmaların kaldırılmasını sağladı. Fakat turistler bugün çöp ve moloz yığınlarının bulunduğu yolu kullanmaya devam etti. 5 yıldızlı lüks otellerinden çıkan yabancı turistler, Antalya'ya yakışmayacak bir manzaranın içerisinde geçerek alışveriş merkezlerine ulaşmak zorunda kaldı.

KİMSE SAHİP ÇIKMIYOR
Çayın etrafının Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından birkaç gün önce temizlendiğini belirten Kemerağzı Köyü Muhtarı Aydın Tezcan Yılmaz, yapılan temizlik çalışmalarına rağmen görüntünün değişmediğini söyledi. Arazinin imar planında yeşil alan olarak belirlendiğini fakat özel mülk olduğu için herhangi düzenleme yapılamadığının altını çizen Yıldız, "Ne mülk sahipleri ne de kamu kurumları buradaki çirkinliği gidermek için hiçbir şey yapmıyor" şeklinde konuştu.

IŞIKLAR YANMIYOR

Kundu'daki sorunların bununla bitmediğini Turizm Yolu'nun ışıklandırmalarının yaklaşık 2 yıldır yanmadığını belirten Muhtar Yılmaz, "Bu sokak lambaları yaklaşık 2 yıl önce LATUYAP işbirliği ile yapıldı. Ama bu aydınlatmaların elektriği 2 ay sonra TEDAŞ'a devri olmadığı için kesildi. O günden bu güne kadar o ışıklar hiç yanmadı. Yazık bu yatırıma. O direkler orada çürüyor. Turistler ve burada yaşayan halk gece karanlık olduğu için dışarıya çıkmaya korktuklarını söylüyor" şeklinde konuştu.

İMARDA YOL VAR

Esnafın turistin ulaşımı kolaylaştırmak için çalışma başlattığını anlatan Yılmaz, "Aslında arazi içerisinde imarı kesinleşen bir yol var ama açan yok. Yol açılmadığı için esnaf kendisi çözüm bulmak istedi. Bu köprüler esnaf tarafından yaptırıldı. Turistlerin geçtiği arazi yeşil alan ama özel mülk. Şu an orası mezbele halde. Buraya belediyenin el atması lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oteller 'beş' yıldızlı çevresi gecekondu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN