Muratpaşa'da taşlar yerinden oynayacak

MenderesTürel, Muratpaşa'yı kapsayan son anketi açıkladı: CHP ve Ak Parti arasındaki oy farkı, yüzde 1 seviyesine kadar geriledi. Son durum CHP yüzde 41, Ak Parti yüzde 40 ve MHP yüzde 13

Giriş Tarihi: 30.10.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Türel, Hotel Su'da düzenlenen ve Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Muratpaşa İlçe Başkanı Abdullah Işıkhan ile partisinin Muratpaşa ilçe teşkilatı üyelerinin katıldığı toplantıda bir araştırma şirketinin Muratpaşa ilçesiyle ilgili yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı. Anketi yapan şirketin alanında Türkiye'nin en büyük 4 şirketinden biri olduğunu vurgulayan Türel, sonuçları "müjde" diye nitelendirdi.

FARK YÜZDE 31'DEN 1'E İNDİ

Menderes Türel, "Muratpaşa'dan güzel sesler geliyor. Anket çalışmasına göre çıkan sonuçta yüzde 41 ile CHP, yüzde 40 Ak Parti ve yüzde 13 MHP sonuçları çıktı. Emekleriniz boşa gitmiyor. İnşallah daha çok çalışmayla istediğimiz gibi sonuç elde edeceğiz" diye konuştu. Türel, söz konusu araştırma şirketiyle Ak Parti'nin çalışmadığını belirterek, araştırmanın tarafsızlığına vurgu yaptı. 2009 yerel seçimlerinde CHP yüzde 57.56 oy alırken, Ak Parti ise yüzde 25.73 seviyesinde kalmıştı.

TEMAYÜLLER ÖRTÜŞSÜN

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ise yapılan temayül yoklamasıyla ilgili bilgi verdi. Yoklamayı, "demokrasi şöleni" diye nitelendiren Ak Prati İl Başkanı Köse, toplamda 3 binin üzerinde oy kullanıldığını açıkladı. Yapılan yoklamanın belirleyici olmadığının altını çizen Köse, adayların halkta karşılığını anlamak için halk anketi de yapılacağını söyledi. Köse, halkın, teşkilatın ve genel merkezin temayüllerinin örtüşmesini dilediklerini sözlerine ekledi.

'SİVİL DARBE GİRİŞİMİ'
Gezi Parkı eylemlerine de değinen Türel, konunun 3-5 ağacı korumak kadar basit bir olay olmadığını söyledi. Türel, "Sandıkta AK Parti'yi yenemeyeceğini anlayanlar, Gezi Parkı ile farklı bir sivil darbe girişiminde bulunmayı denemiş ama başarılı olamamıştır. Halkın birliği, beraberliği bu oyunu da bozmuştur. Bu oyunlar hala cüretle, cesaretle, halkın özgürlükten demokrasiden yana iradesine rağmen oynanabilmektedir" dedi. Türel, sandıkta istedikleri sonuçları alamayanların bir takım oyunlarla, tezgahlarla ülkeyi karıştırdığını, bunun akabinde de diledikleri bir siyasi iktidarı antidemokratik yöntemlerle iktidara getirerek halkın üzerinde hakimiyetlerini sürdüğünü kaydetti.

ANAHTAR SEÇİM

Menderes Türel, bu tabloda 2014 yerel seçimlerinin de daha önemli bir hale geldiğini vurguladı. Türel, "Aslında bir yerel seçim hiçbir zaman bir genel seçimden, Cumhurbaşkanlığı seçiminden daha önemli değildir. Ama bu yerel seçim Cumhurbaşkanlığı yerel seçiminden 2 ay önceyse, bu yerel seçim genel seçimden 1 yıl önceyse sonrasında gelen seçimlerin bir anahtarı haline gelmiştir. O iki seçimin anahtarı yerel seçimler olacaktır. Antalya'da teşkilatımızın her kademesinde ki arkadaşlarımızın sorumluluğu büyüktür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'da taşlar yerinden oynayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN