Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toros'tan yeni okul

Toros Eğitim Kurumları'nın Kepez ilçesindeki Feriha Öpçin Koleji'nin resmi açılışı yapıldı. 500 öğrenci kapasiteli okulda halen 300 öğrenci eğitim görüyor

Giriş Tarihi: 25.11.2013
Toros Eğitim kurumları Kepez'deki yeni okulunun resmi açılışını yaptı. Hayırseverler tarafından yaptırılan Özel Toros Feriha Öpçin Koleji'nin açılış töreni Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe ve Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ın katılımıyla gerçekleşti. Genel Müdür Yücel Bozkurt, Toros Eğitim Kurumları'nın 33 okulunda, 7.500 öğrenciye 500 personel ile eğitim verdiğini söyledi. Okullarının ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza attığını kaydeden Bozkurt, "Bu okulların açılış gayesi kaliteli eğitimle, ülkemize ve dünyamıza kaliteli bir gençlik kazandırmaktır. İnşallah bu yetişen gençliğimiz hem dünya hem de ülkemiz barışına, eğitimine katkıda bulunacaktır" dedi.

500 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

4 bin 500 metrekare alana sahip Özel Toros Feriha Öpçin Koleji'nde; 20 derslik, bilgisayar ve fen laboratuvarları, teknoloji tasarım dersliği, 27 öğretmen ve 9 personel bulunduğune belirten Bozkurt, "Okulumuzun kapasitesi 500 kişilik. Bu yıl 250 öğrenci almayı planlıyorduk. Şu anda 300 öğrencimiz var" diye konuştu. Bozkurt, okul isminin binanın tefrişatını yapan işadamı Mustafa Öpçin ve annesi Feriha Öpçin'den aldığını belirtti.

GELECEĞE ÜMİTLE BAKIYORUZ
Okul öğrencilerinin okudukları şiirler ve mektup ile açılışa katılanları duygulandırdığı törende konuşan Antalya Rasanet Gençlik Vakfı Başkanı Hasan Yılmaz, eğitim kurumunun oturduğu evi satıp hizmete veren, altındaki arabayı satıp arabasız kalanların kanı, teri ve gayretiyle bu seviyeye geldiğini söyledi. Açılış kurdelesini Hüseyin Tulpar'ın okuduğu duanın ardından törene katılanlar birlikte kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toros'tan yeni okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN