Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havza hassasiyeti

Giriş Tarihi: 2.12.2013

Antalya Havzası Yönetim Heyeti toplandı. Vali Öztürk, heyet çalışmalarına aksatılmadan katılınmasını istedi

Antalya Havza Yönetim Heyeti'nin oluşturulduğu toplantı Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü'nde Vali Sebahattin Öztürk koordinatörlüğünde yapıldı. Toplantıya, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, bürokratlar, Antalya Burdur, Isparta illerinden ilgili kurum ve kuruluşların amirleri ile STK temsilcileri katıldı.

VALİDEN RİCA

Vali Öztürk, havza yönetimi heyeti oluşturmak amacıyla bir araya gelindiğini hatırlatarak, "25 tane havza heyetinden bir tanesi bizim heyetimiz olacak. Burada birinci isteğimiz, toplantılara katılması gereken kişi kimse, çok özel bir mazereti olmadığı sürece mümkünse o katılacak" dedi. Bakanlığın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname'nin önemine değinen Vali Öztürk, "Havza yönetiminin teşkili ve görevleri üzerinde herkesin çalışmasını, kendisi ile ilgili bölümünü iyice öğrenmesini istiyorum" dedi.

AYDA BİR TOPLANTI

Konunun çok fazla kurum, kuruluşu ve sivil toplumu ilgilendirmesinden dolayı havzaların yönetiminin böyle bir kurula verildiğini ve başlangıçta ayda bir toplanılacağını dile getiren Vali Öztürk, "Hem içme suyu, hem de kullanma suyunun temiz, kaliteli ve mümkünse standartları yükseltilmiş hale getirilmesi amacını taşıdığımıza göre bunu gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havza hassasiyeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN