Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stand-up'la gelişim dersi

Noterden dünyanın en akıllı insanı belgesi alması ile bilinen yazar Demirkıran, stand-up deneyimi ile üniversitelilere güven aşıladı

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Noter'den 'dünyanın en akıllı insanı' olduğuna dair yazıyı onaylatması ve kişisel gelişim kitaplarıyla tanınan Yazar Erdal Demirkıran, geçmişteki stand-up deneyimini kullanarak verdiği seminerde özgüven aşıladı. Akdeniz Üniversitesi'nde düzenlenen ve kişi başı 7.5 TL katılım bedeli alınan kitlesel değişim seminerine olan ilgi oldukça fazlaydı. Çekilişle bir tablet bilgisayar hediye edilen seminer için seçilen 350 kişilik salonda, merdiven ve koltuk aralarını da dolduran 500 öğrenci bir araya geldi.

YÜZDE 97'NİN HEDEFİ YOK

Kendisinin ve çevresindekilerin yaşadıklarını da örnekleyerek Türk toplumunun olumsuz yanlarını komik bir dille ele alan Demirkıran, Türk insanının özündeki zekiliğini toplumsal baskılar nedeniyle kullanamadığını, Türk insanının yüzde 97'sinin önüne koyduğu büyük hedefi olmadığını ileri sürdü.

KİMSE EN İYİSİ OLMAK İSTEMİYOR
Verdiği seminerlerde öğrencilere gelecekte ne olacaklarını sorduğunda öğretmen, doktor, mühendis gibi cevaplar aldığını anlatan Demirkıran, ancak dünyanın en iyi öğretmeni, doktoru, avukatı ya da futbolcunun Türkiyeli olmadığını söyledi. İnsanların hedefinin olmamasının berbat bir durum olduğunu ifade eden Demirkıran, "En iyi yaptığımız şey, iyi olanın korsanını üretmek. İlacın bile korsanını yapıyoruz. Avukat olmak yerine en iyi avukat olacağım ve 16 aylık bebeğe tecavüz edenin serbest bırakılmasını önleyeceğim diyen yok" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stand-up'la gelişim dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN