SGK mağdur etmez

Antalya'da her 3 kişiden birinin çalıştığını açıklayan SGK İl Müdürü Selim Erol, e-haciz ile kimseyi mağdur etmek amacında olmadıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Selim Erol, Antalya'da 780 bin sigortalı çalışan olduğunu ve kentte yaşayan her 3 kişiden birinin çalıştığını söyledi. Antalya Sanayici ve İşadamları Derneğinin (ANSİAD) 19. Olağan Toplantısı'nda konuşan Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erol, SGK işveren mevzuatı uygulamaları, teşvikler, hacizler, haciz ve yapılması gereken işlemler konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

3 KİŞİDEN BİRİ ÇALIŞIYOR

Antalya'da SSK'lı 540 bin 636, Bağ-Kur'lu 138 bin 627, Emekli Sandığı mensubu 61 bin 417 kişi bulunduğunu kaydeden Erol, toplam sayının ise 740 bin 680'i bulduğunu belirtti. Antalya'da 780 bin civarında mevsimsel sigortalı sayısı olduğunun altını çizen Erol, "Kentte her 3 kişiden birisi aktif olarak çalışıyor. Türkiye'nin yüzde 23 olan ortalamasına göre Antalya çok çok iyi. Antalya Türkiye'nin en dinamik şehridir" diye konuştu. Sağlık suiistimallerinin önüne geçilmesi amacıyla biometrrik kimlik doğrulama sistemine geçildiğini kaydeden Erol, hastaneye gidildiği zaman parmak izi ya da avuç içi damarının izi olması kaydıyla işlemlerin kimlik gösterilmeden direkt yapılabildiğini belirtti.

MÜDÜR EROL SÖZ VERDİ
Antalya'da e-haciz uygulamasında diğer 81 ilden farklı bir uygulama olmadığına değinen Erol, "Sisteki kendi iç dinamiklerimiz içinde test ediyoruz. Sistemin işlerliğini göstermek için uygulamalar yapılıyor. Sizleri mağdur edecek bir uygulamanın içinde olmayacağız. SGK kimseyi mağdur etmek amacı içinde değildir" dedi.

250 BİN İCRA DOSYASI VAR
Antalya'da 250 binin üzerinde icra dosyaları olduğunu işaret eden SGK İl Müdürü Erol, "Bu işlemleri 30 civarında icra memurumuzla yapıyoruz. E-haciz kapsamında banka hesaplarına uygulama olmayacak. E-hacizle bir tıklama kişinin nesi var nesi yok ortaya çıkacak. Nakit akış hızı ve tablonuzu olumsuz etkileyecek işlem yapmayacağız. Zamandan ve kişi sayısından tasarruf sağlayacağız. 250 bin dosyayı zamanı geldi mi diye görme şansımız yok" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK mağdur etmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN