AÜ'de akademik yükselme töreni

Akdeniz Ünivresitesi'nde akademik ünvan alanlar için düzenlenen törene yüz nakli damgasını vurdu

Giriş Tarihi: 28.12.2013

Akdeniz Üniversitesi'nde 2013 yılında akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan öğretim üyeleri için düzenlenen tören Atatürk Konferans Salonu'nda yapıldı. Törende 41 profesör, 75 doçent ve 102 yardımcı doçent biniş giydi.

REKTÖRDEN ÖZEL KUTLAMA

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe törende yaptığı konuşmada üniversitelerin Türk halkının kendilerine emaneti olduğunu, harcadıkları her kuruşta 75 milyon insanın hakkı bulunduğunu ifade etti. Geçmiş yıllar içerisinde ilklere imza attıklarını vurgulayan Kurtcephe, "Akdeniz Üniversitesi, organ nakillerinde mevzuatın olmadığı bir ortamda çift kol naklini, rahim naklini, yüz nakillerini, alt üst çene ve dil nakillerini yaparak dünyada adından söz ettirdi" diye konuştu. Kurtcephe, Türkiye'nin ilk fotonükleer reaksiyonunu gerçekleştiren Fen Fakültesi'nden Prof. Dr. İsmail Boztosun ve ekibini kutladı.

EŞİNE BİNİŞ GİYDİRDİ

4 yüz nakli gerçekleştiren AÜ Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, doçentlik unvanı verilen eşi Özlenen Özkan'ın binişini giydirdi. Törende Prof. Dr. İsmail Boztosun'a "Özel Hizmet" ödülü, Tıp Fakültesi'nden Doç. Dr. Erol Gürpınar'a "Hizmet" ödülü, Ziraat Fakültesi'nden Prof. Dr. Cengiz Toker, temel ve mühendislik bilimleri alanında, Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Sadıka Halide Akbaş ve Prof. Dr. Münire Erman Akar ise sağlık bilimleri alanında "Bilim" ödülü aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ'de akademik yükselme töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN