Ak Parti adayları elekten geçiyor

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Ak Parti'nin Antalya ilçe adayların belirlendiğine dair birçok haberin sosyal medyada yer almasına tepki gösteren Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, twitter hesabından yaptığı açıklamada bu haberleri yalanlarken, aday belirleme çalışmalarının Ocak ayının ikinci yarısına kadar süreceğini aktardı. Şu an kesinleşen tek bir ilçenin bulunmadığını ifade eden Türel, bu tür haberlere itibar edilmemesi ve genel merkezden yapılacak resmi açıklamanın beklenmesi gerektiğini belirtti.

BAŞBAKAN DÖNDÜKTEN SONRA

Türel dışında hiçbir ismin netlik kazanmadığını belirten Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ise Üst Kurul çalışmalarının devam ettiğini hatırlattı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Uzakdoğu seyahatinden döndükten sonra Üst Kurul çalışmalarına katılabileceğini ve adayların ancak Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla netlik kazanabileceğini aktaran Ak Parti İl Başkanı Köse, "Adayların açıklanması için tahminen 10 gün gibi bir süre daha var. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle adaylarımız belli olacaktır" dedi.

TÜM TÜRKİYE AYNI ANDA

Ak Parti'nin tüm Türkiye'deki adaylarını tek bir seferde açıklamayı planladığını belirten Köse, "Üst Kurul tüm adayları belirleyip hepsini açıklamak için çalışıyor. Bazı illeri açıklayıp, bazı ilçeleri açıklamazsak buralarda sorunlar olabilir diye düşünülüyor. Dolayısıyla hepsini bitirip, tüm ilçelerin aynı anda açıklanması gibi bir durum söz konusu olacak. Bir bütünlük olsun isteniyor ve çalışmalar bu yönde ilerliyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Parti adayları elekten geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN