Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılada yeşillendiriliyor

Giriş Tarihi: 12.1.2014
Fethiye'deki on iki adadan birisi olan Kızılada'ya Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 5 bin adet fidan dikilecek. Yaz sezonunda yerli ve yabancı binlerce yatın yanaştığı masmavi denize sahip Fethiye'ye 11 mil uzaklıktaki Kızılada' da iş makinesiyle teraslama çalışmaları başlatılırken ilk fidan da Fethiye Orman İşletme Müdürü Gürhan Zorlu ve denizciler tarafından dikildi.

YÜZDE 40'LIK BÖLÜMÜ

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Güneydağ İşletme Şefliği işçileri tarafından bozuk orman durumundaki Kızılada'nın yüzde 40'lık bölümüne 5 bin adet kızıl çam, fıstık çamı, defne, keçi boynuzu ve sığla fidanları dikilmeye başlandı. Çalışma ile erozyon kontrol altına alınacak. E

ADAYA 5 BİN FİDAN DİKİLECEK
Fethiye'den tekne ile yaklaşık yarım saatte ulaşılan Kızılada'da gazeteci ve denizcilere yapılan çalışmaları anlatan Fethiye Orman İşletme Müdürü Gürhan Zorlu, "Kızılada daha çok bozuk orman alanıdır. Bakanlığımız yoğun bir ağaçlandırma çalışması başlattı. 2014 yılı için Kızılada'yı da ağaçlandırma ve erozyon kontrol planlaması içerisine aldık. Burada iş makinesi ile teraslama hazırlığı yapıyoruz. Ardından 5 bin adet fidan dikeceğiz. Kızılada'nın yüzde 40'ında bu çalışma yapılacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılada yeşillendiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN