Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeyrek asırlık fuar başladı

Giriş Tarihi: 23.1.2014

Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment) Antalya Expo Center'da başladı

Başta turizm olmak üzere birçok sektörü yakından ilgilendiren 25'inci Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment), Antalya protokolün de katılımıyla açıldı. ANFAŞ Antalya Expo Center'da Cumartesi gününe kadar açık kalacak ve birçok ülkenin turizm firmaları ile kamu kurumlarının alım-satım yapacağı fuarda, hemen her türlü konaklama, yemeiçme, eğlence, peyzaj, bilişim gibi alanlardaki son teknoloji ürünleri sergileniyor.

YENİ TESİS YAPABİLİYORUZ

Türkiye'nin en iddialı sektörlerinden biri haline gelen turizmin önemli aktivitelerinden birine ev sahipliği yapıldığını vurgulayan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, fuardan 2 milyar dolar gibi büyük bir iş hacmi beklendiğini söyledi. Turizmde belirlenen hedeflere ulaşmak için tesislerin sürekli yenilenmesi ve yenilerinin açılması gerektiğini savunan Öztürk, "Antalya'da İspanya'daki kadar otel var. İspanyollar tesislerinin ömrünü bitmesini beklerken, biz yenilerini yapabiliyoruz" dedi.

DEMİRYOLU İSTEĞİ
Özellikle kış turizmini hareketlendirenler olmak üzere sürdürülebilir her etkinlikten gurur duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise her otelin bir kardeş köy belirleyip kırsaldaki yaşam estetiğine katkı koymalarını beklediğini söyledi. Antalya'ya demiryolu yapılması isteğini tekrarlayan Akaydın, bu dileğin herkesçe her fırsatta dillendirilmesi gerektiğini söyledi. Açılış töreninde söz alan sektör temsilcileri de uzun vadede ayakta kalmak ve büyümek için güncelleşmenin şart olduğunda ağız birliği yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeyrek asırlık fuar başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN