Ama besteciden Akdeniz prömiyeri

Görme engelli besteci Ali Aykaç, ANTDOB Orkestrası eşliğindeki konserde, yeni eseri 'Akdeniz'e dünya prömiyeri yaptı

Giriş Tarihi: 24.1.2014
Görme engelli besteci Ali Aykaç, Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Orkestrası'nın bestelerini seslendirdiği 'Kış Rüyası' adlı konserde, yeni eseri 'Akdeniz'i de ilk kez seslendirdi. Şef Mahir Seyrek'in yönettiği ve Anadolu Uvertürü, Milenium Rapsodi ile Anadolu'dan Sesler'in yorumlandığı konserde, Ali Aykaç gecenin solist sanatçısı olarak seyirci karşısına çıktı.

SEYİRCİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE

Haşim İşcan Kültür Merkezi'ni dolduran Antalyalılar ve opera orkestrası, birinci bölümün tamamlanmasının ardından alkışlarla bis yapılmasını istedi. Bunun üzerine tekrar sahneye dönen Aykaç, "Geçen hafta tamamladığım Akdeniz adlı yeni bestemi provalar sırasında orkestra ile çalışmıştık. Sizlere bu yeni bestemi çalmak isterim" diyerek tekrar piyanosunun önüne geçti.

BESTE ÜRETMEK İÇİN EMEKLİ OLDU
Türk ve pop enstrümanlarının, çoksesli klasik müzik orkestralarıyla harmanladığı besteleri ile tanınan Ali Aykaç, daha fazla beste üretmek adına Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan 2007 yılında emekliye ayrıldı. Aykaç, 'Anadolu Sihiri'ni besteledikten sonra daha çok tanındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ama besteciden Akdeniz prömiyeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN