Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklara tiyatro

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kırmızı Kalem Tiyatrosu'nun düzenlediği 3. Uluslararası Çocuk Tiyatroları Şenliği'nde 10 grup gösterilerini sunacak

Giriş Tarihi: 5.2.2014
Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Uluslararası Çocuk Tiyatroları Şenliği, Antalya'da başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Kırmızı Kalem Tiyatrosu'nun düzenlediği 3. Uluslararası Çocuk Tiyatroları Şenliği, Yenimahalle Kültür Merkezi'nde (YKM) başladı. YKM Müdürü Kutsal Kaynak, şenliğin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini ve çocukların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Antalyalı çocuklara kaliteli tiyatro oyunları getirdiklerini ifade eden Kaynak, "Tiyatro ile çocukların estetik ve sanatsal duyarlılıklarını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklara ara tatil hediyesi sunmak, bununla beraber çocuk tiyatrosunun ve geleceğin tiyatrocu seyircisini oluşturmak istiyoruz" dedi. Şenlikte Antalya'nın yanı sıra İstanbul, Ankara, Mersin, Eskişehir, Menemen gibi bazı illerden 10 tiyatro grubunun gösteri sunacağı bildirildi.

Çöplerden ritim saz

Şenlikte Mimar Sinan Akademisi'nin düzenleyeceği 'Çöpünü de al gel' ritm atölyesinde çocuklar çöplerden topladıklarını ritim malzemesi yapacak, bunlarla sahne şovu hazırlayacak. Gösteriler 8 Şubat'a kadar Yenimahalle KM, Oyuncak Müzesi ve Büyükşehir Hüsnü Karakaş Tiyatrosu'nda sunulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara tiyatro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN