Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci şansı hak ettiler

Fethiye'de iş kazandırmak için açılan kursa katılan kadınlar Kaymakam’a yaşadıkları sıkıntıları anlattı

Giriş Tarihi: 6.2.2014
Fethiye Kaymakamının eşi Zeynep Çalık'ın başlattığı 'Kadınlar ikinci bir şansı hak ediyor. Hem kadınlar kazansın hem ülkemiz. Çünkü biz büyük bir aileyiz' isimli yeni gönül elçileri projesi kapsamında Fethiye'de Otelcilik Turizm ve Ticaret Meslek Lisesinde kadınlara yönelik mesleki eğitime başlandı.

KURSİYERLERE ZİYARET
İki ayrı sınıfta 60 kadın kat hizmetleri, Çıraklık Eğitim Merkezinde de 29 kadın aşçı yardımcılığı kursuna katılıyor. Muğla Valisinin eşi Fatma Dilek Güvençer, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, eşi Zeynep Çalık, Seydikemer Kaymakamının eşi Gülbahar Köken, Fethiye İlçe Milli Eğitim mMüdürü Yüksel Gültekin, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Ali Akkuzu gönül elçileri projesi kapsamında açılan kadınlara mesleki eğitim kurslarına ziyarette bulunarak kursiyerlerin sorunlarını dinledi.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR
Kursiyerler bu mesleki eğitim kurslarının düzenlenmesine öncülük yapan ve destek olanlara teşekkür etti. Kursiyerler, kendilerinin bazı turistlik tesislerde çalıştıklarını ancak tesislerin yöneticileri tarafından çeşitli konularda baskı altında tutulduklarını ileri sürdürekrek, "İzinlerimiz verilmiyor, ücretler geç ödeniyor. Her işte çalıştırılıyoruz. İşten çıkarma ve işsiz bırakılma ile tehdit ediliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci şansı hak ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN