Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polise yaşatarak eğitim

Senaryolu atış teknikleri, insan hakları gibi konularda uygulamalı eğitim verilen Antalya polisi meslek içi eğitim alıyor

Giriş Tarihi: 8.2.2014
A ntalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen 'insan, en iyi yaşadıklarından öğrenir' projesi kapsamında, 1100 polise uygulamalı eğitimler veriliyor. Emniyet, temel eğitim ve hizmet içi eğitimlerde 'yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli'ni ana fikir olarak belirledi. Poliste uygulamalı durum eğitimi çok faydalı olarak nitelendirildiğinden, gerçeğe uygun senaryoya dayanan uygulamalı derslerin ve verilen eğitimlerin, pratik polislikteki uygulamalara daha verimli hale getirmesi bekleniyor. Uygulamalı durum eğitimi ile Türk Polis Teşkilatı eğitim sisteminde standart sağlanması ve sistematik olarak bu eğitimlerin her yıl verilmesi planlandı.

SAVUNMA TAKTİKLERİ

Uygulamalı eğitimde, durum uygulamaları, insan hakları, polis savunma taktikleri, senaryolu atış teknik ve taktikleri, polisin kendi teçhizatını daha etkin ve verimli kullanması ile toplumsal olaylarda ve olay yerine ilk giden ekibin alması gereken önlemler ve polisin davranışları da uygulamalı olarak gösteriliyor. Antalya Emniyetinde görev yapan polislerin vatandaşla olan iletişimleri en üst düzeye çıkarılarak, vatandaş-personel memnuniyeti ve vatandaşların polis ile olan ilişkilerini sıcak tutarak toplum desteğini arttırma, güvenli kılma, suçları azaltma sürekli iyileştirme için uygulamalı eğitimlere yer verildiği açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polise yaşatarak eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN