Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyalıların yoldaki çilesi

Antalya'da sabah ve akşam saatlerinde Gazi Bulvarı, Demokrasi Kavşağı ile Serik Caddesi'nde kilitlenen trafik sürücüleri çileden çıkarıyor

Giriş Tarihi: 17.2.2014
Antalya'da Gazi Bulvarı, Demokrasi Kavşağı ve Serik Caddesi'nde sabah ve akşamları kilitlenen trafik, sürücüleri çileden çıkarıyor. Özellikle sabah saat 08.00'de yoğunlaşarak kilitlenen trafik saat 11.00'e kadar sürüyor. Zaman zaman araç kuyruğu 7-8 kilometreye kadar ulaşıyor. Duruma tepki gösteren sürücüler buna bir çare bulunmasını istiyor.

GAZİ BULVARI KİLİTLENİYOR

Antalya'da şehir içi trafiğinin yanı sıra Çevre Yolu da SOS veriyor. Özellikle sabah saatlerinde Gazi Bulvarı'nda kilitlenen trafik nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu oluşuyor. 8 kilometreye kadar uzayan kuyruk Demokrasi kavşağı ile Varsak kavşağına kadar uzuyor. Normal trafikte 5 dakikada gidilmesi gereken yol yarım saate kadar uzuyor. Gazi Bulvarı'nda durma noktasına gelen trafik Demokrasi Kavşağı'nı da otomatikman kilitliyor. Burada oluşan araç kuyruğu kavşakta araçların milim milim ilerlemesine neden oluyor. Özellikle insanların sabah saatlerinde işe gitmek istedikleri sırada kavşağın kilitlenmesi sürücüleri ve çalışanları çileden çıkartıyor. Trafikte bunalan vatandaşlar, "Bu kavşak bu yoğunlukta devam ederse yazın turizm sezonu açıldığında çekilmez hal alır" diyerek tepkilerini dile getirdi.

SERİK CADDESİ DE KİLİTLİ
Gazi Bulvarı, Demokrasi Kavşağı'nda yoğun trafik otomatik olarak Serik Caddesini etkiliyor. Varsaklı Kavşağı'ndan başlayan araç kuyruğu Askeri Havalimanı kavşağına kadar uzuyor. Bu mesafeyi geçmek için sürücüler dakikalarca trafikte kalıyor. Hiç kimse gitmek istediği yere zamanında ulaşamıyor. Bu soruna çare bulunmasını isteyen vatandaşlar ve sürücüler, "Bu çileye çare bulunmasa havalimanı ile şehir arasındaki yol yaz yoğunluğu başladığında kilitlenir. Sorun altından kalkılamaz hale gelir. Yetkililer buna çare bulmak zorunda" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalıların yoldaki çilesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN