Hayvanseverler ayağa kalktı

Eskişehir'deki kedi işkencesi sonrası Batı Akdeniz'deki hayvanseverler düzenledikleri gösteriler ile hayvanlara işkence yapılmasını protesto etti

Giriş Tarihi: 18.2.2014
Batı Akdeniz'de yaşayan hayvanseverler bulundukları kentlerde düzenledikleri etkinliklerle hayvanlara işkence yapılmasını protesto etti. Bu amaçla, Antalya, Isparta ve Fethiye'de çeşitli protesto etkinlikleri düzenlendi. Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu ve Hayvan Dostları Derneği Antalya Şubesi'nden yaklaşık 100 kişilik grup Kapalı Yol'da köpekler eşliğinde biraraya gelerek Attalos heykeline kadar slogan atarak yürüdü. Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Evrim Çelik, Eskişehir'de bir kediye işkence yapılarak öldürülmesinin toplumda büyük öfke oluşturduğunu ve sadece para cezası verilmesinin yeterli olmadığını söyledi. Isparta'da ise Mimar Sinan Camisi önünde toplanan hayvanseverler kedi katili C.A'nın serbest bırakılmasını protesto etti.

YABANCILAR DA KATILDI
Fethiye'de de hayvanseverler bir araya gelerek hayvanlara yönelik katliam ve işkenceleri protesto etti. Eylemde hayvana yönelik şiddet eylemlerine Türk Ceza Kanunu kapsamında hapis cezası verilmesi için meclise çağrıda bulunuldu. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde bir araya gelen Fethiye Hayvanseverler topluluğu üyeleri arasında ilçede yerleşik olarak yaşayan yabancılar da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanseverler ayağa kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN