Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyalı öğrencilerin performansı ölçüldü

Antalya genelinde ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yapılan Performans Takip Sınavı'nın sonuçları, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı

Giriş Tarihi: 4.3.2014
Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokul 8'nci sınıf öğrencilerine yapılan Performans Takip Sınavı sonuçları açıklandı. Sınavlar; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil olmak üzere 6 dersin öğretim programları esas alınarak yapıldı. Her ders 100 tam puan üzerinden değerlendirildi.

32 BİN ÖĞRENCi

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Birimince yaklaşık 3 haftadır devam eden çalışmaları sonuçlandı. Antalya il genelinde sınava giren 32 bin 769 öğrencinin ders ders bireysel başarı puanları elektronik ortamdan süzülerek öğrenci, okul, ilçe, il başarı analizi yapıldı. Buna göre il geneli itibariyle; 6 dersin puan ortalaması baz alındığında il genel başarı ortalaması 57.01 puan olarak tespit edildi. Ders bazında il ortalaması ise Türkçe 65.57, Matematik 46.93, Fen ve Teknoloji 59.83, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 60.44, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 66.02, Yabancı Dil 43.30 olarak belirlendi.

100 TAM PUAN ALANLAR
Öğrenci bazlı yapılan değerlendirmeler sonucunda, Türkçe dersinden bin 489, Matematik dersinden bin 347, Fen ve Teknoloji dersinden 224, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden bin 382, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 467, Yabancı Dil dersinden bin 75 öğrenci 100 tam puan alma başarısını gösterdi. Antalya genelinde tüm derslerden tam puan alan öğrenci sayısı ise 10 oldu. Tüm derslerden tam puan alanlar içinde 4 öğrencisi bulunan İstek Antalya Yeditepe Koleji başarısı ile ön plana çıkan okullardan biri oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı öğrencilerin performansı ölçüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN