Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Renkli Tıp Bayramı

Giriş Tarihi: 15.3.2014
14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları Antalya'da renkli geçti. İl Sağlık Müdürlüğü, Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Antalya Kamu Hastaneleri Birliğinin Atatürk Anıtı'na çelenklerini sunmasının ardından, törenlere Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cumhuriyet Salonu'nda devam edildi. Etkinliğe Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş katıldı.

ŞİDDETE KARŞI ÖNLEM

Vali Öztürk, "Sizler, 24 saat çalışan, sorunu olmadığı varsayılan meşakkatli bir mesleğe mensup kişilersiniz. Sizin sorununuz olmayacakmış gibi bir algı söz konusu. Son yıllarda karşılaştığımız sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet olayları hepimizi derinden yaralıyor. Tabi biz yönetici olarak bu tür olaylara inanılmaz hızlı bir refleks gösterdik ve önlem alınması konusunda çalışmalar yaptık" dedi.

TIP MESLEĞİ SAYGIN VE KUTSALDIR
Genel Sekreter Taş da tıp mesleğinin kutsal olduğunu belirterek "Sağlık çalışanları olarak 'Sağlığa adanmış hayatları' temsil ediyoruz. Bizler 'Sağlığa adanmış hayatlar' olarak 2014 yılı Tıp Bayramı'nı 10-15 Mart tarihleri arasında Antalya'nın doğusundan batısına, kamusundan özeline tüm meslektaşlarımızın ve halkımızın katılımı ile bir sağlık şöleni şeklinde kutladık" dedi. Programın ikinci bölümünde Berrin Demir, Hüseyin Demirel ve eşi Emine Demirel'e plaketlerini Antalya Valisi Sebahattin Öztürk sunarken, meslekte 40 yılını dolduranlara ödülleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Renkli Tıp Bayramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN