'Döşemealtı şaha kalkıyor'

Yapılan yatırımlarla Antalya'nın parlayan yıldızı haline gelen Döşemealtı ilçesi, yeni dönemde de birbirinden özel projelerle bambaşka bir kimliğe bürünecek

Giriş Tarihi: 25.3.2014
Döşemealtı, hem belde döneminde hem de 2009- 2014 yılları arasındaki ilçe statüsü döneminde alt yapı sorunlarını tamamlamasıyla birlikte Antalya'nın adeta bir yıldızı gibi parlamaya başladı. Yol, kaldırım, park, yeşil alan çalışmalarının yanı sıra vizyon projelerle de çağ atlayan Döşemealtı'da belediye yönetimi hedef büyüttü. Çalışanların daha hızlı ve verimli olduğu, vatandaşın konforlu hizmete kavuştuğu yeni belediye hizmet binası, Antalya'nın yeni akciğeri, vatandaşların günübirlik dinlenme ve eğlenme alanı olan 140 bin metrekarelik kentin en büyük mesire alanı, 300 kilometrelik sıcak asfalt ve yol ile 25 km altyapı altyapı çalışmalarının tamamlanması, temalı parklar ve iş merkezleriyle geride kalan beş yılda cazibe merkezi haline gelen ilçedeki yeni projeler Döşemealtı'yı daha da ileriye taşıyacağa benziyor.

PROJELER

Döşemealtı Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Nurettin Tursun, geride kalan beş yıllık dönemde mülkiyet sorunları giderilen ve tapu kadastro çalışmaları tamamlanan Kömürcüler Köyü karşısındaki 950 dönümlük alanda projelendiren hipodromun gün saydığını bildirdi. Bölgeye bir de devlet hastanesi müjdesi veren Tursun, ilçeye 200 yataklı bir devlet hastanesinin yapımı için Bakanlık'tan gerekli sözü aldığını açıkladı. İlçeyi ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Döşemealtı Hastane projesinin yatırım planına alındığını söyledi.

KENT MEYDANI

Döşemealtı'nın en büyük eksikliklerinden birinin meydan olduğunu belirten Başkan Tursun, Kent Meydanı projesinin hayata geçmek için gün saydığını söyledi. Tursun meydanın eski belediye binası ve prefabrik konutların işgal ettiği 20 bin metrekarelik alana yapılaağını duyurdu.

YENİ PROJELER SAYMAKLA BİTMEZ
Yeni dönem için projelerinin saymakla bitmeyeceğini belirten Başkan Tursun, yarı olimpik yüzme havuzu, ilçenin sosyal yaşamının rengine renk katacak su temalı park projesi, Döşemealtı Kültür Merkezi, çok amaçlı merkez, alternatif turizmi geliştirmek amacıyla macera parkı, dağ kızağı projeleri ve gençlik merkezini hayata geçireceklerini söyledi.

KIRKGÖZ PROJESİ HAZIR
Yeni Büyükşehir Yasası ile Kırkgöz Gölü'nün sınırlarına dahil olacağını belirten Tursun, hak ettiği değerden çok uzakta adeta kaderine terk edilen Kırkgöz'ü turizme kazandırmak için vizyon bir proje geliştirdiklerini açıkladı. Tursun Kırkgöz deltasının şaheser sayılabilecek bir proje ile sosyal faaliyet ve rekreasyon alanı olarak düzenleneceğini ve alternatif turizme açılacağını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Döşemealtı şaha kalkıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN