Kış sezonunda da oteller açık olacak

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kış sezonunda otellerimizin açık olması gerekiyor. Bunun için Alanya'da spor turizmine ağırlık veriyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ziyaretlerine Alanya'da Turizm Profesyonelleri Derneği Alanya Şubesi ile devam etti. Çavuşoğlu, en önemli çalışmalardan birinin Gazipaşa'daki havalimanının aktif hale getirilmesi olduğunu söyledi. Unutulmuş ve 'çalışmaz' denilen havalimanının artık çalışır halde olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, "Havalimanının çevresiyle ilgili düzenleme çalışması da yapılıyor. Sadece yolcu gelmesini değil, havalimanından iyi hizmet alabilmelerini de sağladık" dedi.

SPOR TURİZMİNE ÖNEM
Aktif turizm sezonunu tüm yıla yaymak için sadece havalimanı açmanın yeterli olmayacağını ifade eden Çavuşoğlu, "Kış sezonunda otellerin açık olması gerekiyor. Bunun için Alanya'da spor turizmine ağırlık veriyoruz. Futbol sahalarının sayısını da artırıyoruz. Sadece futbol değil, kış aylarında bisiklet milli takımlarının da gelmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bisiklet takımları, futbol takımları gibi 2-3 hafta kalmıyor. 2-3 ay kalıyor. Kış aylarında bu sporcuları buraya çekebilmeliyiz" diye konuştu.

YÖRÜKLÜK GURURU

Bakan Çavuşoğlu, Antalya Yörükler Derneği'ni de ziyaret etti. Çavuşoğlu, kendisinin de Yörük hayatını aktif bir şekilde sürdüren ailenin ferdi olduğunu ve Yörük olmaktan onur duyduğunu söyledi. Çavuşoğlu, "Avrupa'nın başkentine Türk bayrağını diktik, 47 ülkenin başkanlığında ilk defa bir Yörük, Türk ve Müslüman olma şerefine nail olduk. Yaptığımız görevlerde soydaşlarımızı, akrabalarımızı unutmadık. Nerede bir kardeşimiz, nerede bir Türk varsa hepsini gittik bulduk. Yardımına koştuk" diye konuştu. Çavuşoğlu Yörüklerden, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü için destek istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kış sezonunda da oteller açık olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN