Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçim güvenliği için toplandılar

Antalya'da Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, alınacak güvenlik tedbirleri görüşüldü

Giriş Tarihi: 29.3.2014
Antalya'da Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Sebahattin Öztürk'ün başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcıları Mehmet Kurdoğlu ve Gülihsan Yiğit, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi ve diğer yetkililer katıldı.

GÜVENLİK GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda Antalya'da 19 ilçede oy kullanacak 1 milyon 513 bin 972 seçmen için 5 bin 279 sandık kurulacağı ve jandarma sorumluluk bölgesinde 1400 personelin sadece sandıktan sorumlu olmakla birlikte toplam 1900, emniyet sorumluluk bölgesinde ise sandıktan sorumlu 2 bin 954 personelle birlikte toplam 4 bin 50 güvenlik personelinin görevlendirildiği belirtilerek, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin seçim öncesi döneminde, seçim döneminde ve seçim sonrası döneminde gerekli güvenlik tedbirlerinin uygulanması hususundaki konular görüşüldü.

TEDBİRLER SIKI TUTULMALI

Vali Öztürk, seçmen iradesinin sandığa özgür bir şekilde yansımasını sağlamanın alınan güvenlik tedbirleri ile mümkün olduğunun altını çizerek, özellikle oy kullanılacak yerlerin çevresinde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde çıkabilecek olaylara ivedilikle müdahale edilmesi gerektiğini ve seçim yasaklarına uyulmasının sağlanması gerektiğini belirtti. Seçimle ilgili iddia, rivayet ve şaibelerin titizlikle takip edilip, incelenmesi gerektiğinin altını çizen Vali Öztürk, çıkabilecek asayiş olaylarının siyasi alana çekilmemesi noktasında tedbirlerin sıkı tutulması gerektiğini vurguladı. Antalya halkının seçim hususunda duyarlı olduğunu belirten Öztürk, Antalya'da şu ana kadar seçimle ilgili herhangi bir olumsuzluğun meydana gelmediğini vurguladı.

SEÇİM GÜVENLİĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR
Vali Sebahattin Öztürk, ayrıca halkın oyunu kullandığı andan itibaren tedbir alınmasını, sandık sonuçlarının güvenli bir şekilde seçim kurullarına intikalinin seçimin bekası ve vatandaşın hür iradesinin sandığa yansımasının çok önemli olduğunu dile getirdi. Ülkemizde bugüne kadar olduğu gibi demokratik bir şekilde seçimlerin gerçekleşeceği belirten Vali Öztürk, "30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri güvenli bir şekilde yapılacaktır. Antalya halkının bunu bilmesini isterim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim güvenliği için toplandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN