Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyalı turizmciler İranlı turistle güldü

Nevruz tatili döneminde Antalya'ya gelen İranlı turist sayısı geçen yıla oranla iki kat arttı. Bu yıl 100 bin İranlıyı ağırlayan Antalya'daki tesislerden birçoğu yüzde yüz doluluğa ulaştı

Giriş Tarihi: 31.3.2014
Geçen yıl ülkelerinde yaşanan ekonomik kriz ve dolar kurunun yüksek olması nedeniyle Nevruz tatiline çıkamayan İranlılar bu yıl tatil için yine Antalya'yı tercih etti. İran'dan Antalya'ya turist getiren acente yetkilisi Emir Nuri, şu günlerde Antalya ve Isparta havalimanlarına günde 14 uçak indiğini söyledi. Ülkede ekonominin düzelmesi ile bir haftada 100 bin İranlı Nevruz Bayramı için Antalya'ya geldi.

İKİ KATI GELDİ
İran'dan turist getiren Emir Nuri, Nevruz bayramında İran'dan Antalya'ya turist akını yaşandığını açıkladı. Geçen yıl 50 bine yakın İranlının Antalya'yı tercih ettiğini belirten Nuri, "Bu yıl iki katı, 100 bin İranlı turist Antalya'ya geldi. Bu sayı otelciden, esnafına kadar herkesin yüzünü güldürdü. İranlı turistleri rafting, tahtalıdaki teleferik, tekne turu, alışveriş alternatifi Antalya'ya çekiyor" açıklamasını yaptı. Bir otelde Satış Direktörü olan Erdinç İsbir ise Nevruz döneminde beklentilerinin üzerinde İranlı turist ağırladıkları söyledi. İsbir, her iki ülke arasındaki ılımlı siyasi yaklaşımdan sonra İranlıların bu yıl adeta Antalya'ya akın ettiğini de belirterek, "İranlı misafirimizi, hedefimizin üstüne ağırlıyoruz. Otelimizin neredeyse tamamı İranlı turistlerde doldu. Biz 5 bin yatak beklerken 9 bin yatak oldu. Hedefi tutturduk" dedi.

ANTALYA'YI ÇOK SEVİYORUZ

Nevruz tatili için Antalya'ya akın eden İranlılar ise mutluluklarını dile getirdiler. Daha önce başka tatil bölgelerine gittiklerini söyleyen İranlı turistler, "Antalya'yı tercih etmemizin baş nedeni güzel hava, alışveriş imkanı ve daha uygun fiyatlar" açıklamasını yaptılar. Geçen yıla göre bu yıl İranlı turist sayısında yüzde yüz artış yaşanacağını da belirten İran'dan turist getiren Emir Nuri, "Bu yıl İran'dan Türkiye'ye 5 milyon turistin gelmesini bekliyoruz" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı turizmciler İranlı turistle güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN