Konyaaltı sahiline encümen çözümü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi Genel Kurulu'nda, Konyaaltı'nı CHP ve MHP'ye rağmen sahipsiz bırakmayacaklarını ve halka açacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 19.5.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı'nı CHP ve MHP'ye rağmen sahipsiz bırakmayacaklarını ve halka açacaklarını söyledi. Akdeniz Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Genel Kurulu'nda katılan Başkan Türel, Konyaaltı sahilinin halka ücretsiz olarak açılacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki on yıllık yetki yerine Belediye Encümeni'nin 3 yıllık yetkisini kullanacaklarını ifade eden Türel, planladıkları gibi 7 bin şezlongu, 3 bin 500 şemsiye ve sehpayı ücretsiz olarak vatandaşın emerine sunacaklarını kaydetti. Türel, WC ve duşlardan hiçbir ücret alınmayacağını belirtti.

CHP VE MHP ENGELLEMİŞTİ

Kendilerinin, Konyaaltı'nı halka açmak için Büyükşehir Belediye Meclisi'nden 10 yıllık yetki istediklerini hatırlatan Türel, "Biz hizmeti yapmak için 10 yıllık yetki almak istediğimizde, CHP ve MHP'li Belediye Meclis Üyeleri ittifak yaparak, sayısal çoğunluklarını kullanarak bize , 'Sen bu hizmeti yapamazsın' demişler ve gereken yetkiyi vermemişlerdir. Biz bütün hazırlıklarımız yapmışız, Konyaaltı'nı halkımıza açık ücretsiz olarak her türlü hizmeti vermek üzere yetki istemişiz ama bir bakıyorsunuz Büyükşehir Meclisinde CHP ve MHP 'hayır sen bu hizmeti yapamazsın' diyor. Hani biz halk için seçilmiştik. Hani biz halka hizmeti önemsemiştik. Ne oldu" dedi.

KENDİ GİRİŞİMİNİ REDDETTİ

Konyaaltı sahilinin tahsis talebini CHP'li Mustafa Akaydın'ın 21 Şubat tarihinde yaptığını hatırlatan Menderes Türel, "Konyaaltı'nın tahsis talebini Milli Emlak Müdürlüğü'ne 21 Şubat tarihinde CHP'li Büyükşehir Belediyesi yapmıştır. CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin talebi nisan sonunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından uygun görülmüş ve Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis yapılmıştır. Geçmişte CHP'nin burada hizmet yapalım diye talep ettiği Konyaaltı sahili seçimlerden sonra Büyükşehir'de AK Parti olunca yine CHP'li Meclis üyeleri tarafından hizmet edilemez hale getirilmek istenmiştir. Bunu nasıl yorumlayabilirsiniz."

ARKASINA SAKLANMAYIZ

Kendilerinin mazeretlerin arkasına hiçbir zaman sığınmayacağını, amaçlarının hizmet etmek olduğunu belirten başkan Türel, "Biz çözüm üreten belediye olacağımızı seçimlerden önce söylemiştik. Büyükşehir Meclisi bu yetkiyi bize vermedi diye bu mazeretin arkasına sığınarak Konyaaltı'nı sahipsiz bırakamayız. Konyaaltı'nı çöp dağlarına teslim edemeyiz. Konyaaltı Belediye Başkanı bizzat kendisi ret oyu kullanarak, Konyaaltı'nı kaderine terk eden CHP'lilerin içerisinde yer almıştır. Biz bunu kabul edemeyiz" şeklinde konuştu.

GEREKEN TEDBİRLERİ ALDIK

Konyaaltı'nda encümen yetkisini kullanacaklarını ifade eden Türel, " Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Antalya'ya bizim yapmak istediğimiz hizmetleri gasp etmek isteyenlere karşı gereken tedbirleri aldık. Şimdi Encümen kararıyla Konyaaltı sahilinin Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesi hususunda gereken izni almak suretiyle burada Büyükşehir Meclisi yetkisindeki 10 sene yerine, encümen yetkisindeki 3 senelik yetkiyi kullanarak yine Konyaaltı'nda ücretsiz hizmetleri en iyi şekilde vereceğiz. Bizim için Antalya önemli, Antalyalı önemli" dedi. Türel, Antalya Defterdarlığı'nın yıllık 1 milyon 80 bin lira kira bedeli gibi ağır şartları gerekli her türlü fedakarlığı yapıp halka yansıtmama kararı aldıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı sahiline encümen çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN