Davraz'da dev zirve başladı

Giriş Tarihi: 30.5.2014
İkinci Uluslararası Davraz Kongresi start aldı. Kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Isparta AK Parti Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve yaklaşık 350'ye yakın yurt içi ve yurt dışından akademisyen ve bürokrat katıldı. Kutlamalarla başlaması planlanan ancak Soma faciası nedeniyle kutlamaların iptal edildiği kongrenin ilk konuşmasını yapan SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu "Şunu iddia ediyoruz ki burada konuşulacak konular geleceğe ışık tutacak" dedi.

KALKINMA ÖNEMLİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Burada gerçekleşecek oturumlar ve panellerde sadece ülkemizi ilgilendiren konular değil, sadece kendi insanımızı ilgilendiren konular değil tüm insanların tüm ülkeleri değerlendiren konu başlıkları tartışılacak" dedi.

SURİYE'NİN GELECEĞİ

Yurt içi ve yurt dışından katılımcıların kongreye geldiğini ve Suriye'nin geleceğinin burada görüşülecek olmasını çok anlamlı bulduğunu ifade eden Şahin, "Kalkınma iki kanatlı bir kuş gibidir. Bir tarafı maddi diğer tarafı manevi. Kalkınmada manevi kanat eksikse orada huzur ve başarı olmaz" dedi. Konuşmaların ardından SDÜ Rektörü İbicioğlu, Şahin'e plaket takdim etti. Saat 14.00'ten itibaren bilimsel kongreler devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davraz'da dev zirve başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN