Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En kral danışman

Türk futbolunun Kral lakaplı efsane sporcusu Tanju Çolak, Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in spor danışmanı olarak görev yapacak

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Yeşil sahaların Kral'ı olarak anılan Türk futbolunun efsane oyuncusu Tanju Çolak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in spor danışmanı oluyor. Dostlukları uzun yıllara dayanan ikili, Antalya'yı sporun başkenti yapmak için çalışacak.

19 İLÇEDE SPOR

Seçim döneminde Menderes Türel'in hemen her mitingine katılıp Türel'e destek veren Tanju Çolak, Büyükşehir Belediyesi'nde danışman olarak görev yapmaya hazırlanıyor. Menderes Türel'in Spor Danışmanı olarak görev yapacak olan Çolak, Türel'in Antalya'yı sporun başkenti yapacağına dair söz verdiğini ve bu sözü yerine getirmek için kısa bir süre içerisinde çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

FUTBOL OKULLARI AÇILACAK

Her branşta çok sayıda sportif faaliyetin hayata geçirileceğini aktaran Çolak, "Antalya'da futboldan basketbola, voleyboldan yüzmeye kadar halkın faydalanması için ne gerekiyorsa tek tek bunları yapacağız. Şehre kamp için gelen bin 500 futbol takımının sayısını 2 bin ve üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. 19 ilçede Tanju Çolak yaz ve kış futbol okulları kurmayı düşünüyoruz. Bu okullarda hem yeni yetenekleri keşfedecek hem de halkı sağlık açısından spora yönlendireceğiz" dedi.

YENİ SPOR DANIŞMANI

Büyükşehir Belediyesi'nin yeni döneminde Başkan Türel'e spor danışmanı olarak katkı sağlayacağını ifade eden Çolak, "Büyükşehir Belediyesi'nin sportif anlamda tesisi yok. Antalya'ya ilk önce gerekli tesisleri kazandırmayı düşünüyoruz. Sayın Türel'in konuya bakışı ve bizim vizyonumuz birleştiği zaman bu memlekete çok güzel hizmetler edeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

ANTALYA SEVDALISI
Tam bir Antalya sevdalısı olduğuna dikkat çeken Çolak, "Antalya'ya olan sevdamın yanı sıra Galatasaray'da oynadığım dönemden bu yana Menderes Türel ile çok güzel bir dostluğumuz var. Benim amacım Türk futboluna ve Antalya'ya hizmet etmek. Amacımız Antalya'ya spor anlamında katkı sağlamak, şehre bir güzellik katmak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En kral danışman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN