Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da esnaf enflasyonu

Giriş Tarihi: 7.6.2014

AESOB Başkanı Sevimçok, Antalya'da ciddi bir esnaf enflasyonu olduğunu belirterek sorunun ihtiyaca göre dükkan izni verilerek çözüleceğini söyledi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya'nın çok ciddi göç aldığını ve buna bağlı olarak ciddi bir esnaf enflasyonu yaşandığını bildirdi. Sevimçok, "Çağımızın artık her şeyi çok çabuk eskittiği gibi Ahilik kültüründen gelen esnaflık anlayışı ile birlikte örf adet ve geleneklerimiz de yavaş yavaş yok oluyor. Bu kente yıllarını esnaflığa ve sanatkârlığa veren bazı ustalar ve yerel markalar bu kültür erozyonuna karşı hala direniyor. Sezonluk esnaf göçü alarak bu kentin cadde ve sokaklarında vurkaç taktiğiyle dükkan açıp kapatan kişiler esnafa olan güveni iyiden iyiye sarstı" dedi.

İHTİYACA GÖRE RUHSAT
Esnaf enflasyonunun önüne, şehrin esnaf envanterinin çıkarılması ve ihtiyaca göre dükkân açılmasına izin verilmesi sayesinde geçilebileceğini belirten Sevimçok, yok olmaya başlayan esnaflık kültürü ve güvenin ise eski Ahilik değerlerinin yeniden hatırlatılarak günümüz esnafına öğretilmesi neticesinde tekrardan kazanılacağını söyledi.

ÇARŞININ GERÇEK SAHİBİ ESNAFTIR
Çarşı ve sokakların gerçek sahibinin esnaf ve sanatkârlar olduğunu ifade eden Sevimçok, Antalya'da esnaflığın çok zor ve sıkıntılı olduğunu bunun nedeninin ise esnaf enflasyonunun çok yüksek olması ve hangi şehirden gelirse gelsin her isteyen kişinin istediği yere dükkân açabilmesi olduğunu savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da esnaf enflasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN