Vakıf bombaladı

Giriş Tarihi: 14.7.2014

Antalyaspor Vakfı, yaptığı açıklama ile Antalyaspor A.Ş'nin mevcut yönetimini sert dille eleştirdi ve yaşanan süreci kamuoyu ile paylaştı

Antalyaspor Vakfı Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan açıklama, "Takımın küme düşmesi nedeniyle tüm camiamıza geçmiş olsun diler, geçen sezondan gerekli derslerin çıkarılmasını umut ederiz" ifadeleriyle başladı. Vakfın Antalyaspor A.Ş hisselerinin yüzde 36.58'ine sahip olduğu hatırlatılırken, "Asli görevimiz, hali hazırdaki tesislerin ve taşınmaz mal varlığını idame ettirmektir" denildi. Antalyaspor Vakfı'nın, Antalyaspor A.Ş'yi olağanüstü kongreye çağırmak dışında herhangi bir yaptırım gücünün olmadığı ifade edilirken "Antalyaspor A.Ş'de tüm icraat, sportif ve idari sorumluluk seçilmiş yönetimlere aittir" denildi.

KARABÜK KALSIN İSTEDİK

Vakfın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Kongre sonrası tecrübelerimizi aktararak bir kereye mahsus sportif ve idari tavsiyelerde bulunulmuş, maalesef değerlendirilememiştir. Antalyaspor'un altyapısı, kulübün geleceğine yönelik programlar, 50. yılda sportif başarı sağlanmasına yönelik adımlar, futbolcu izleme komitesinin gelişimi, takım planlaması gibi birçok konuda tecrübeye sahip olan Sedat Karabük'ün görevine devam etmesi önerimiz, Antalyaspor A.Ş tarafından uygun bulunmamıştır. Bu öneri dışında menajerler, futbolcular, camia içi ve dışından gelen isteklere rağmen kesinlikle müdahil olmadığımızı belirtmek isteriz"

ÖZDİLEK VE AYBABA ÖRNEĞİ
Antalyaspor'da görev verilecek kişilerin geçmişi ve gelecek hedeflerinin araştırılması gerektiği belirtilen açıklamada, "Antalyaspor'da güvenilir, dürüst, dinamik, vizyon sahibi ve her şeyden önemlisi kulüp menfaatlerini düşünen isimlerin tıpkı Mehmet Özdilek döneminde olduğu gibi istikrarlı şekilde tekrar görev alması geçen sezon yaşananlardan sonra bir kez daha ortaya çıkmıştır. Mehmet Özdilek sözleşmesi olmasına rağmen yeni yönetimin önünü açarken, geçen sezonki hocamızın başarısızlığa rağmen görev almadığı sürelerin bile paralarını istediğini hatırlatmak isteriz" ifadelerine yer verildi.

BAŞKAN TAKIMIN KİMYASINI BOZDU
2013 kongresinde yarışan listelerde sadece kurumsal hisse oranlarında değil bireysel oylar doğrultusunda çoğunluğun mevcut yönetim lehine çıktığı hatırlatılan açıklamada şöyle denildi: "Ancak göreve gelen yönetimden ziyade Antalyaspor A.Ş Başkanı'nın, idari görevinin yanı sıra medya ve kamuoyu önünde sportif konulara çok müdahil olması takımın kimyasını bozduğu görülmüş ve maalesef bu duruma yönetim tarafından çözüm getirilememiştir. Son genel kurulda ise kongre öncesinde alternatif bir liste çıkıp, projeler sunmadığı için geçen yılın devamı sayılabilecek yönetimin seçilmesi zarureti doğmuştur."

TEŞEKKÜR VE BEKLENTİ
Yapılan açıklamada başarılı çalışmalar yapanlara da teşekkür edilirken, "Döşemealtı tesislerindeki son pürüzleri ortadan kaldıran Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır'a teşekkür ederiz" denildi. Antalyaspor çatısı altında faaliyetlerini sürdüren hentbol, basketbol ve sutopu branşlarına gösterilen özveri için teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Antalyaspor Vakfı Yönetimi, başarılı öğrencilere burs verildiğini de hatırlatarak, hayırseverlerden katkı beklendiğini de açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vakıf bombaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN