Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nasreddin Hoca Kepez'de anılacak

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Nasreddin Hoca Sempozyumu sözü verdi

Giriş Tarihi: 17.7.2014
Antalya Akşehir'i Sevenler Derneği (AKSEVDER) Başkanı Tuncay Kesim, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Tütüncü, Akşehir'in önemli bir kültürü olan Nasreddin Hoca'yı, gerçekleştirdikleri sanatsal ve sosyal çalışmalarla geçtiğimiz dönemde Kepez'in önemli bir değeri haline getirdiklerinin altını çizdi.

İLİM, İRFAN ÖĞRETTİ
Tütüncü, "Nasrettin Hoca okulları ve ilçeyi geziyor eğitim ve kültür projesi başlattık. Kepez Belediyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli'nin canlandırdığı Nasreddin Hoca, 5 yıl boyunca okulları gezdi. Nasreddin Hoca, 5 yıl boyunca Kepez'de çocuklara ilim ve hikmet öğretti. Nasreddin Hoca'yı Kepez'in en önemli değerlerinden biri haline getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

SEMPOZYUM VE SERGİ

AKSEVDER'e söz verdiği Nasreddin Hoca sempozyumunu da bu yıl düzenleyeceklerinin müjdesini veren Tütüncü, "Nasreddin Hoca'yı topluma çok daha iyi anlatacak, onu hayırla yad edecek bir sempozyum ve resim sergisi düzenleyeceğiz. Nasreddin Hoca sempozyumu ve resim sergisi Ekim ayı içerisinde Antalyalılarla buluşturacağız" diye konuştu. Tütüncü, AKSEVDER'in konuğu olarak 25 Ağustos'ta Akşehir'e gidecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nasreddin Hoca Kepez'de anılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN