Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir günde yine 3 rekor kırıldı

Giriş Tarihi: 22.7.2014

Antalya Havalimanı'nda tekrar 3 rekor birden kırıldı. Bir günde havayolu ile gelen turist sayısı 81 bin 488'e, iniş kalkış yapan uçak sayısı 985'e, hizmet verilen yolcu sayısı ise 175 bine ulaştı

Antalya Havalimanı 19 Temmuz Cumartesi günü 3 rekora birden imza attı. Tarihinin en yoğun gününü yaşayan Antalya Havalimanı'na bir günde 81 bin 488'i yabancı turist geldi.

KENDİ REKORUNU EGALE ETTİ

12 Temmuz günü 80 bin 423 yabancı turistin geldiği Antalya Havalimanı, elde ettiği bu sayı ile kendi rekorunu kırmıştı. Aradan geçen bir haftanın ardından Antalya Havalimanı kendi rekorunu tekrar egale etti. Antalya'ya 19 Temmuz Cumartesi günü 81 bin 488 yabancı turist havalimanından giriş yaptı. Gelen yabancı turist sayısının yanı sıra Antalya Havalimanı'nda iki önemli gelişme daha yaşandı. 19 Temmuz günü Antalya Havalimanı'na bir günde 985 uçak iniş kalkış yaparken, toplam 175 bin 806 kişinin havalimanını kullandığı tespit edildi. Elde edilen rakamlar istatistiklere yeni bir rekor olarak geçti.

KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, elde edilen başarıyı Twitter hesabından duyurdu. Birdal, Antalya Havalimanı'nın toplam uçak, yolcu trafiği ve dış hat gelen yolcu sayısında rekor kırdığını belirterek, "Antalya Havalimanı'na 985 uçak iniş kalkış yaptı. 175 bin 806 yolcu havalimanını kullandı. Antalya'da bu kadar sayıda yolcu ve uçağa sorunsuzca, güvenli ve kaliteli hizmet veren DHMİ ailesi ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkürler" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir günde yine 3 rekor kırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN