Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik kesintisi Vali'nin takibinde

Antalya Valisi Öztürk, elektrik kesintilerinden duyduğu rahatsızlığı dile getirip, bir dahaki koordinasyon toplantılarına dağıtım şirketinin de katılmasını istedi

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Yılın 3'üncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürlüğü binasında düzenlenen toplantıya kamu kurumlarının yetkilileri katılarak, sürdürdükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

MUHATAP GÖRMEK İSTEDİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinden devam eden yatırım ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Öztürk, iki konu üzerinde hassasiyetle durdu. Antalya genelinde yaşanan elektrik kesintileri ile yapımı devam eden AMATEM hastanesi ile ilgili detaylı bilgi isteyen Öztürk, elektrik kesintilerinden duyduğu sıkıntıyı dile getirdi. Vali, bundan sonra yapılacak Koordinasyon Kurulu toplantısına CLK Akdeniz Elektrik yöneticilerinin de davet edilmesini istedi.

TOPU CLK'YA ATTI

Toplantıya katılan TEİAŞ yetkilileri kısmi kesintilerin kendilerinden kaynaklanmadığını ancak bölgesel, geniş çaplı elektrik kesintilerinden sorumlu olduklarını belirterek, uzun bir süredir böyle bir kesinti yapmadıklarını aktarı. Elektrik üretim hatlarında bir sorun olmadığını ifade eden TEİAŞ yetkilileri, sorunun dağıtım şirketinden kaynaklandığına işaret etti. Elektrik kesintilerinin özellikle turizm sektörünün olumsuz yönde etkilenmesine sebep olduğuna dikkat çeken Vali Öztürk, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

İHALE AŞAMASINDA
Kamu Hastaneleri Birliği'nin yatırımları arasında yer alan Alkol Madde Tedavi Merkezi'nin (AMATEM) yapım çalışmaları ile ilgili de detaylı bilgi isteyen Öztürk, "Bu önemli bir konu. Alkol ve uyuşturucu madde ile ilgili yürüttüğümüz mücadele konusunda Antalya'daki kapasitemiz yetersiz. Bu yatırımı şehre kazandırmak çok önemli sosyal bir sorunu daha iyi bir şekilde ele almaya imkan tanıyacak. Bu konuyu özellikle takip ediyoruz. Ne gerekiyorsa yapıp orayı bir an evvel faaliyete geçirmemiz gerekiyor" dedi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş da çalışmaları süren 50 yetişkin ile birlikte 15 çocuğa hizmet verecek AMATEM'in ihale aşamasına geldiğini ve çalışmaların büyük bir titizlikle sürdürüldüğünü bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik kesintisi Vali'nin takibinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN