Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyasetin sosyal medya karnesi

Sosyal medyanın gücünü fark eden siyasetçiler programlarını Twitter'da paylaşıyor. Sistemi en iyi AK Partili siyasiler kullanıyor

Giriş Tarihi: 1.8.2014
Sosyal medyanın gücünü fark eden siyasetçiler, günlük programlarını an be an Twitter'da paylaşıyor. AK Parti sosyal medyayı en etkin kullanan parti konumundayken muhalefet partileri soysal medyanın nimetlerinden uzak kalmayı tercih ediyor. Antalya siyasetinin en etkin isimleri arasında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, sosyal medyada ağırlıklarını hissettiriyor. Günde yaklaşık 18 saat mesai yapan her iki başkan, katıldıkları tüm toplantı ve etkinlikleri Twitter aracılığı ile paylaşarak, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veriyor.

GÜNDE 6 FARKLI MEKAN
Özellikle başkan seçildikten sonra paylaşım ve takipçi sayılarında önemli bir artış yaşanan Menderes Türel, 1 gün içerisinde yaklaşık 6 farklı yerde katıldığı toplantılardan fotoğraflar paylaşarak mesaisinin ne kadar yoğun geçtiğini ortaya koyuyor. Menderes Türel'i bu yoğun iş temposunda yalnız bırakmayan Mustafa Köse de günlük programından kesitleri Twitter aracılığı ile vatandaşlara iletiyor.

İLK SIRADA TÜREL VAR
Yeniden başkan seçildikten sonra takipçi sayısını neredeyse ikiye katlayan Menderes Türel, sosyal medyada en fazla takipçisi olan isim olarak ilk sırada yer alıyor. 100 bin kişinin takip ettiği Türel'i, 16 bin 200 takipçi ile Mustafa Köse izliyor. 14 bin 700 takipçisi bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç üçüncü sırada geliyor.

MUHALEFET AZINLIK

Muhalefetin sosyal medyadaki varlığı AK Partili siyasetçilerin oldukça gerisinde. CHP Antalya Milletvekilleri Deniz Baykal 72 bin, Yıldıray Sapan 2 bin 20 takipçi ile sosyal medyayı en etkin kullanan muhalefet milletvekilleri olurken, CHP İl Başkanı Devrim Kök 4 bin 857, MHP İl Başkanı Osman Çetin de 2 bin 250 kişiye sosyal medyadan seslenebiliyor.

HAKAN TÜTÜNCÜ LİDER
İlçe belediye başkanları arasında sosyal medyayı en etkin şekilde kullanan başkan yine AK Parti safları arasında yer alıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü 20 bin 100 takipçi ile günün her saati iletişim içerisinde. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek 9 bin 784 takipçi, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal 2 bin 816, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise 36 takipçisi ile iletişimini belirli aralıklarla sürdürüyor. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise henüz Twitter'ı kullanmıyor.

HİZMET İÇİN TEŞEKKÜR
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin halkın bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesini sağlamak adına, toplu ulaşımı ücretsiz yapması vatandaşı sevindirdi. Resmi plakalı 40 adet kırmızı otobüs, Kepezaltı ve Meydan arasında hizmet veren Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren nostalji tramvayı 3 günlük Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıdı. On binlerce vatandaş, Bayram namazından itibaren hizmet veren ulaşım araçlarını kullanarak, bayram ziyaretlerini gerçekleştirdi.

ANTALYALILAR MEMNUN

Bayramda otobüsler 05.45'de sefere çıkarak sabahın erken saatlerinde Antalyalıları sevdikleri ile buluşturdu. Bu sayede Antalyalılar istedikleri yere giderek bayram programlarına katılabildi. Ücretsiz otobüslerden yararlanan Antalyalılar duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Coşkun Gedik
"Ücretsiz ulaşım çok güzel. Seferlerde bir azalma yok. Ancak buna rağmen otobüsler ve Antray çok kalabalık oluyor. Güzel bir uygulama."

Kerim Demiröz
"Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bayramda ulaşımı ücretsiz yapması, sosyal belediyecilik açısından önemli. Vatandaş, istediği yere ücretsiz gidebiliyor."

Nurhan Amca
"Bana göre çok yerinde bir uygulama. Bayram ziyaretlerimizi ücretsiz olarak yapabildik. Sistemin diğer otobüslerde de uygulanması gerektiğine inanıyorum"

Selahatin Özcan
"Ben Ankara'da oturuyorum. Orada da bu tür uygulamalar yapılıyor. Bayramda ulaşımın ücretsiz olmasından çok memnunum. Gerekli bir uygulama."

Hatice Aksoy
"Bayramda ulaşımın ücretsiz yapılması, halk için önemli bir uygulama. Uygulamadan çok memnunuz. Ulaşımımızı rahatlıkla ve ücretsiz gerçekleştirebiliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasetin sosyal medya karnesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN