Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan raylı müjdesi

Başbakan Erdoğan talimat verdi, Ulaştırma Bakanı Elvan devreye girdi. 'Meydan-Havaalanı-Aksu-EXPO hattı yapılıyor' müjdesi ise Türel'den geldi

Giriş Tarihi: 4.8.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Meydan - Havaalanı - Aksu - EXPO raylı sistem hattının yapımına başlanması için talimat verdi. Erdoğan'ın talimatının ardından Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan devreye girdi. Proje 23 Nisan 2016'da gerçekleşecek olan EXPO açılışına yetişecek. Antalya'ya raylı sistem müjdesini ise Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel verdi. Türel, Meydan - EXPO Raylı Sistem Hattına Başbakan Erdoğan'ın onay verdiğini ve çalışmaların başladığını söyledi. 16 kilometrelik raylı sistem hattının yapım çalışmaları Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülecek, vagonları ise Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilecek. Antalya'da hizmete devam eden Hafif Raylı Sistem hattının uzunluğu ise 11.1 kilometreydi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ön etüt çalışmalarını, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, EXPO Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarım Bakanı Mehdi Eker ile birlikte Başbakan Erdoğan'ın onayına sunmuştu.

ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Cumhurbaşkanı adayı olarak Antalya'da düzenlediği miting konuşmasında Meydan-EXPO hattı için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başbakan Erdoğan, son olarak Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan ile yapılan toplantıdan sonra nihai talimatı verdi. Araçlarla birlikte yaklaşık 200 milyon liraya mal olması beklenen proje ile ilgili İstanbul'da bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, projeyle ilgili fizibilite çalışmalarının süratle başlamasına karar verdi.

BAŞBAKAN'IN İLGİSİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel konu ile ilgili olarak, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Antalya olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu güne kadar havaalanından hastanelere, doğal gaza kadar Antalya'ya olan ilgisini her zaman gösteren sayın Başbakanımız, EXPO ile birlikte bir başka kalıcı eseri daha Antalya'ya kazandırmak için gerekeni yaptı. Bu konuda başta Avrupa Birliği Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma Bakanımız Lütfi Elvan ve Tarım Bakanımız Mehdi Eker'in destekleri büyük bir şans oldu. Bu vesile ile milletvekillerimiz ile birlikte sayın bakanlarımıza teşekkür borçluyuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan raylı müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN