Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüdeniz'in kirli yüzü

Yamaç paraşütçülerinin elde ettiği çarpıcı görüntüler Ölüdeniz'deki tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Fethiye Ölüdeniz, yoğun talep ve yörede alt yapının yetersiz olması nedeniyle iyice kirleniyor. Ölüdeniz, günübirlik tur tekneleri, açıktan geçen gemilerin ve yöredeki kanalizasyon ve arıtmanın yetersizliği yağmurlarla birlikte karadan denize getirilen atıklarla giderek kirleniyor.

ÖLÜDENİZ CAN ÇEKİŞİYOR
Her gün Babadağ'dan Ölüdeniz'e uçuşa geçen onlarca turist, gökyüzünden Ölüdeniz'in fotoğraflarını çekerken bu fotoğraflarda kirliliğin boyutları da gözler önüne çıkıyor. Ölüdeniz Paraşüt Kooperatifi üyesi paraşütçüler Ölüdeniz'deki kirliliğe karşı savaş açtıklarını, konuyu Muğla Valiliğine ilettiklerini ancak sonuç alamadıklarını söylediler.

KONTROLLER YAPILMALI
Ölüdeniz Pilot Kooperatifi Başkanı Celal Yıldız "Ölüdenizde yaşanan kirliliği yamaç paraşütü pilotları olarak hemen her gün bin metre yükseklikten üzüntü ile fotoğraflıyoruz. Yetkililerin bir araya gelerek inceleme ve araştırma yapmasını, mevcut kanalizasyon ve arıtma tesisinin kapasitesini artırmalarını, denizdeki teknelerin atıklarının alımının daha yakından kontrol edilmesini istiyoruz" dedi.

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Paraşütçülerden Yavuz Arslan, Görkem Kuşçu ve Kenan Tureç ise "Kirliliği günlerdir fotoğraflıyoruz. Yetkililer ilgilenmezse BİMER'e yazacağız" dediler. Plajda güneşlenen tatilciler de özellikle öğle saatlerinden itibaren kirliliğin arttığı gözle görebiliyor.

BU GÖRÜNTÜ İMAJ ZEDELİYOR
Bölgedeki yamaç paraşütü pilotlarının elde ettiği görüntüler dünyaca ünlü plajdaki kirliliğin bir an önce kontrol altına alınması gerektiğini gösteriyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüdeniz'in kirli yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN