Konyaaltı'dan EXPO projesi

Konyaaltı Belediyesi, 'EXPO 2016 Parkı Ekolojik Oyun Vadisi' için düğmeye bastı. Proje 7 ayda bitirilecek

Giriş Tarihi: 13.8.2014
Küresel ölçekte büyük önem taşıyan ve kente ekonomik ve ticari katma değer sağlayacak olan EXPO 2016, ilk olarak Konyaaltı'da hayat buluyor. Konyaaltı Belediyesi, Akkuyu mahallesinde, bitki tünelleri, biyolojik gölet, süs havuzları, suni çim, kızak pisti, yeme içme üniteleri, fitness ve temalı çocuk oyun alanları ile doğayla bütünleşik unsurları buluşturuyor.

KANO GEZİNTİSİ

25 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan parkın içersinde 600 metrelik iki ayrı süs havuzu bulunuyor. Mevcutta kurumuş olan 2 bin 500 metre uzunluğundaki dere yatağı, suni gölete dönüştürülecek. Kanolarla gezinti yapmaya da olanak tanıyan gölet, çocuklar kadar büyükler için de keyifli bir eğlence ortamı oluşturacak.

7 AYDA BİTECEK

Amaçlarının çocukların doğayı yaşayarak keşfetmesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Muhittin Böcek, proje içinde 2 bin kişilik amfi tiyatronun da yer alacağını belirterek birçok etkinliğe de yine bu projeyle ev sahipliği yapabileceklerini bildirdi. Böcek projenin 7 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı'dan EXPO projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN