Türkiye'nin en iyi haber sitesi

51. Altın Portakal'da uluslararası heyecan

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda yarışacak filmler kesinlik kazandı

Giriş Tarihi: 9.9.2014
51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda Altın Portakal ödülü için yarışacak filmler belli oldu. 10-18 Ekim 2014 tarihleri arasında gelenekten geleceğe mottosu ile perdelerini açacak festivalin Uluslararası Yarışma bölümündeki tematik zenginliğin Altın Portakal'ın sadece Türkiye için değil, dünya için de eşsiz bir buluşma noktası olduğu, Antalya'nın kültürel anlamda da uluslararası alandaki marka- kent kimliğinin gücünü bir kez daha kanıtladığı belirtildi.

MONUMENT TO MICHAEL JACKSON
Sırp yönetmen Darko Lungulov imzalı Monument To Michael Jackson (Michael Jackson Anıtı) Galasını 51. Karlovy Vary Film Festivali'nde yaptı ve Karlovy Vary'de East of West ödülü için yarışıyor.

WHITE GOD
Macar yönetmen Kornél Mundruczó'nun bu yıl Cannes'da çok ses getiren son filmi White God (Beyaz Tanrı) 2014 Cannes Film Festivali'nin 'Belirli Bir Bakış' ödülünün yanı sıra iki köpek oyuncu Luke ve Body'ye 'En İyi Köpek Oyuncu Altın Palmiye' ödüllerini kazandırdı.

COURT
Court (Mahkeme), Hintli genç sinemacı Chaitanya Tamhane'nin 71. Venedik Film Festivali'nden "Geleceğin Aslanı" ödülü kazandı.

TEST
Rus yönetmen Alexandr Kott imzalı Test, Kazakistan bozkırlarında babasıyla birlikte monoton bir hayat süren ve iki aşk arasında kalmış Dina'nın hayatının ufuk çizgisinde beliren alev topuyla kökten değişimini konu alıyor.

INSECURE
Fransız sinemacı Marienne Tardieu'nun imzasını taşıyan ve seyircilerin karşısına ilk defa 2014 Cannes Film Festivali'nde ACID programında çıkan Insecure (Çekingen), Altın Palmiye Ödüllü Mavi En Sıcak Renktir'in yıldızı Adele Exarchopoulos'a yer veriyor.

VILLA TOUMA
Filistinli kadın yönetmen Suha Arraf'ın ilk uzun metraj filmi Villa Touma, kendilerini dört duvar arasına hapseden üç kız kardeşin öyküsünü anlatıyor.

BINGUAN
Çinli genç yetenek Xin Yukun'un ilk filmi Binguan (Dağdaki Tabut), sevgilisi hamile kalan genç bir adamın, evde şiddet gören genç bir kadının ve kadının gizli aşığı ile bir şerifi buluşturan suç öyküsünü işliyor.

MACONDO
Seyirciyi ilk defa Berlin Film Festivali'nde selamlayan, Berlin'de "İlk Uzun Metraj" ve "Altın Ayı" ödülleri için yarışan, Hong Kong Uluslararası Film Festivali'nde "Genç Sinema" ödülünü kazanan Macondo, Çeçenistan göçmeni 11 yaşındaki Ramasan'ın öyküsünü anlatıyor.

LIFE FEELS GOOD

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Life Feels Good (Her Şeye Rağmen) Polonyalı yönetmen Maciej Pieprzyca imzasını taşıyor.

FORCE MAJEURE
2014 Cannes Film Festivali'nde 'Belirli Bir Bakış' jüri özel ödülünü kazanan Force Majeure (Turist) İsveçli yönetmen Ruben Östlund imzasını taşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
51. Altın Portakal'da uluslararası heyecan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN