Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'yi sarsan 13 şiddetinde deprem

CHP İl Örgütü'nden 13 kişi parti yöneticilerini ihanetle suçlayarak, istifa ettiklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 13.9.2014
CHP Antalya İl Teşkilatı'nın çeşitli kademlerinde göre yapmış 13 isim partiden istifa ettiklerini açıkladı. Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde (ATİK) düzenledikleri ortak basın toplantısında istifalarını ve istifalarının nedenlerini açıklayan 13 eski CHP'li, il ve genel merkez yönetimine oldukça ağır eleştirilerde bulundu.

ŞAHSİ MENFAAT PEŞİNDELER
İstifa eden partililer adına bir açıklama yapan Muratpaşa Belediye Meclisi eski Üyesi Eşref Ural, CHP'nin iktidara talip olma iddiasından vazgeçtiğini ve toplumdan her geçen gün uzaklaştığını söyledi. Parti üyeleri arasında umutsuzluk, inançsızlık ve güvensizliğin hat safhaya ulaştığını aktaran Ural, herkesin şahsi menfaatlerinin peşine düştüğünü ifade etti. Ural ayrıca genel merkezin siyaset düşünemez ve üretemez bir duruma geldiğini belirtti. CHP'deki kavganın memleket sorunları için değil, aktörlerin siyasi ikballeri için yapıldığına dikkat çeken Ural, "Artık bu partide ne kadar boş konuşursanız, ne denli güzel ve usturuplu yalan söylerseniz o kadar çabuk yükselirsiniz. Yalan, dolan, lafazanlık, gıybet ve hamaset parti içi bir kültürel etkinlik haline gelmiştir. CHP yalan makinelerinin, cahillerin, soytarıların, sonradan görmelerin ve ahlaksızların cirit attığı Bizans sarayına dönüşmüştür" dedi.

AHLAKLI İNSANA YER YOK

Partide ahlaklı, sözünün eri ve ahlaklı insanlara yer kalmadığını anlatan Ural, "CHP kuruluş felsefesine aykırı olarak, uluslararası güçler, Gülen cemaati ve bazı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilkesiz ve karanlık ilişkilere girmek suretiyle, hem kendisine hem de ülkemize ihanet etme noktasına gelmiştir" ifadelerini kullandı.

ÖZEL TEŞEKKÜR
Kendilerini yaptıkları icraatlar nedeniyle istifa etme noktasına getiren isimler için özel bir teşekkür konuşması yapan Ural, "Bizlerin istifa kararı almasında büyük katkıları olan CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ve silah arkadaşlarına, kendisi Pensilvanya'da mukim fakat ruhu CHP Genel Merkezi'nde mevcutlu Sayın Fettullah Gülen Hoca Efendi'ye, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın beyefendiye, gelmiş geçmiş en yakışıklı ve ağzı en güzel laf yapan İl Başkanı Devrim Kök ve mesai arkadaşlarına, Antalya muhitinden sorumlu İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'e, nüfusunun yarıdan çoğu sosyal demokrat olan bir ilçede dört dönem belediye başkanlığını kazanan ve her konudan mahir Muhittin Böcek Başkanımıza, okuma yazması olup olmadığını hala bilmediğimiz Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan ve çalışma ekibine teşekkür eder, başarılar dileriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'yi sarsan 13 şiddetinde deprem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN