Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalnızlar için 14 Şubat’a hayatta kalma rehberi

Sevgiliniz yoksa, özellikle de kısa bir süre önce ayrıldıysanız, 14 Şubat günü zorlu geçebilir. İşte 'yalnız kalpleri' ferahlatacak birkaç öneri...

Giriş Tarihi: 9.2.2013

1- İyi ki sevgiliniz yok! 14 Şubat vesilesiyle sevgilinize alacağınız armağan yerine kendinize bir hediye alabilirsiniz böylece! Çıkın alışverişe ve kendinizi mutlu edin. Çoktan beri aklınızın bir köşesinde duran, rüyalarınıza süsleyen her neyse, artık sizin olmalı!
2- Kim demiş 14 Şubat'ta sadece sevgililer birbirine hediye alır diye? Alacağınız küçük hediyeler ve hazırlayacağınız küçük sürprizlerle arkadaşlarınızı, yakınlarınızı da sevindirmeniz mümkün pekala.
3- Bu özel günü başkaları için 'özel' kılın: Çoktan beri görmediğiniz akrabalarınızı ziyaret edin, uzun zamandır görüşmediğiniz eski arkadaşlarınızı arayın. Çevrenizde çoluk çocuklu birileri varsa, onlara bir iyilik yapın ve 14 Şubat akşamı çocuklarına bakıcılık yapmayı önerin. Hatta belki bir adım daha ileri gidebilir, yaşlılar veya kimsesizler yurtlarını da ziyaret edebilirsiniz...
4- Sinemaya gidin veya evde DVD seyredin. Tercihinizi komedilerden yana kullanın. "Bana uymaz," diyorsanız Blue Valentine'ı izleyin. Ryan Gosling ve Michelle Williams'lı bu filmi gördükten sonra bir ilişkiniz olmadığına şükredeceksiniz.
5- Sevgililer Günü'nde kendinizi şımartmaktan korkmayın. Spa, sauna veya hamam ziyaretleri ya da masaj yaptırmak, sinirlerinizi gevşetmek ve moralinizi düzeltmek için şahane yöntemler.
6- Spora gidin. Kendinizi bedensel olarak zorlamak, ter dökmek sadece fiziksel açıdan değil, psikolojik açıdan da daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
7- Sevgililer Günü'nde dışarıda olup başkalarının mutluluğuna tanıklık etmek sinirinizi bozuyorsa, evde kendinizi şımartın. Dışarıdan yemek ısmarlayın, güzel bir şişe şarap açın. Köpük banyosu yapın. Güzel bir müzik koyup kitap okuyun. Bu arada telefonları kapatın, internetten, sosyal iletişim ağlarından da uzak durun!
8- Kendinizi tiye alın... Kabul edin 14 Şubat sizin için önemli bir gün ama ne yazık ki bu bugünü birlikte kutlayacağınız bir sevgiliniz yok! Bu durumu yok saymaya çalışmak yerine, kendinizle dalga geçmek için bir vesile haline getirin. Sizin gibi 'bekar' arkadaşlarınızı toplayın ve 'Kendimize acıyoruz!' temalı bir parti verin ya da hep birlikte dışarı çıkın. Emin olun çok eğleneceksiniz!
9- Sevgilinizden ayrıldığınız için zaten zor bir dönem geçiriyorsanız, 14 Şubat sizi bunalımdan bunalıma sürükleyebilir. Bu durumda yapılacak en iyi şey, Sevgililer Günü'nü 'eski sevgiliden kurtulma günü'ne dönüştürmek. Friends dizinin bir bölümünde Jennifer Aniston ve arkadaşları 'Eski Erkek Arkadaş Ateşi Şenliği' düzenlemişler, eski sevgililerden kalma ne varsa yakmışlardı. Siz illa ateş yakmak zorunda değilsiniz, ama mesela size onu hatırlatan eşyaları çöpe atabilirsiniz!
10- 14 Şubat'ı fırsata dönüştürün! En havalı giysilerinizi giyin, soluğu kulüpte ya da bir barda alın ve gözlerinizi dört açın. Çift olarak arzıendam etmemiş herkesin 'yalnız' olduğunu varsaymanızda bir mahsur yok. Hemen flörte başlayın, belki hayatınızın aşkını 14 Şubat'ta bulursunuz?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalnızlar için 14 Şubat’a hayatta kalma rehberi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN