Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DVD ekranı

Django Unchained / Zincirsiz (Tiglon)

Film: **** Ekstralar: *** imdb notu: 8,5
Sinemanın bayrağını bir kez daha göndere başarıyla çeken Tarantino'nun hâlâ ciddiye alınmaması gerektiğini savunan kaldı mı? İtalyan spagetti ve vahşet westernlerine hayat öpücükleriyle dolu bir konuyu, Obama Amerika'sına kılcal eleştiriler ve kocaman siyasi atıflarla bir post-modern abideye dönüştürmek o kadar kolay mı? Birbirinden iyi hazırlanmış sahneler, gene mükemmel tırmanan diyaloglar ve eşsiz bir soundtrack. Hele bir de bluray versiyonunu tercih ederseniz...

Cosmopolis (Assanat)

Film: *** Ekstralar: Yok imdb notu: 5,1
ABD imparatorluğunun yıkılma dönemine dair öngörüler hangi sinemacı olursa olsun iştah kabartıcı. Don DeLillo'nun romanı, kapitalizmin son nefesini verişi üzerine bir slayt şov gibi, ama bazı bölümlerinde kalıcı bir edebi tat da var. David Cronenberg, romanı bir tür New York 'road movie' haline dönüştürerek kolaycılığı seçmiş. Her zamanki metal soğukluğundaki dili ve uzak görüntüleri ile birbirine ve kendilerine uzak karakterleri anlatıyor. 28 yaşında genç milyarder Eric Packer'ın çöken dünyada ruhen kayboluş öyküsü, zorlamalı bir izleme vaat ediyor.

Breaking Bad / Sezon 1 (Assanat)

Dizi: **** Ekstralar: ** imdb notu: 9,4
Eğer dizi seyretmiyorsanız, yanlış yoldasınız. Eğer buna burun kıvırıyorsanız, kaybeden sizsiniz. Wire, Shield, Homeland ve Boardwalk Empire gibi mücevherlere bunun da eklenmesinin sebebi, sadece Bryan Cranston'ın dudak uçuklatan oyunu değil. Konu sertliği ve gerçekliğiyle her türlü yoruma açık. 3. dereceden kanser teşhisi konan kimya hocası Walter White, zaten ne karısını geçindirecek ne de zihinsel özürlü oğlunun masraflarını karşılayacak durumda olmanın umutsuzluğuyla, metamfetamin üretimine başlar. Kısa zamanda sıkı bir uyuşturucu baronu olacak ve hiçbir şey onu kararından döndüremeyecektir. Çok derin izler bırakacak bir dizi sizleri bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DVD ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN