Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asabiyete çare: Uygulamalar

Araştırmalar teknolojik aletlerin insanı yorduğunu söylüyor. Bu kez stres atmak, hayatın telaşından uzaklaşmak için teknolojiden faydalanmaya ne dersiniz? Yanıtınız evet ise bu uygulamaları seveceksiniz

Giriş Tarihi: 16.11.2013
Zen Wisdom
Bilgelik uygulaması diyebileceğimiz Zen Wisdom, Budizm geleneklerini ve bu alanda uzman olanların öğütlerini içeriyor. Barış ve hayatla bütünleşme sağlamaya yönelik önermeleri uygulayabilirseniz, kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Ücretsiz sürümünün yanı sıra 2 TL'ye tam sürümünü indirebilirsiniz.

Zen Space
Zen bahçesi kum, çakıl, kaya ve bazen çimen veya diğer doğal unsurlar içeren sığ bir kum alanından oluşur ve meditasyon için kullanılır. Bu uygulama kendi çevrimiçi Zen bahçenizi oluşturmanızı sağlıyor. Dingin bir müzikle bahçenizi düzenleyin ve meditasyonunuzu yapın. Uygulama yalnızca tabletler için geliştirilmiş. Üstelik bu güzel uygulama ücretsiz!

Pranayama Lite
Birkaç derin nefes çekerek kendinizi rahatlatabilir ve hayatın zorluklarına karşı kendinizi hazırlayabilirsiniz. Nefes kontrolünü öğretmek için geliştirilen uygulama android ve iTunes marketlerinden ücretsiz ve tam versiyonunu 5 dolar (10 TL) karşılığında edinebilirsiniz. Solunum rehberliği yapan uygulama müzik ile kısa süreli nefes kontrolünü ve rahatlamayı vaat ediyor. Ayrıca, bir profil açarak diğer katılımcıları takip edebiliyorsunuz, bu profilden paylaşım yapma imkanınız da var. Uygulama düzenli kullanıcıyı 5'er dakikalık antrenmanlar sonunda 60 dakikalık bir çalışma yapabilecek kıvama getiriyor. Çeviren: Ece Ulusum

Buddha Board
Suda boyama tekniği ebru sanatına benziyor ama çok farklı. Yaptığınız resim damla damla kayboluyor. Buda Tahtası diye nitelendirilen tekniğin uygulaması sizi çok rahatlatacak. Hayat telaşınız içinde kendi başyapıtınızı yapın ve rahatlayın. Hem kolay hem de ücretsiz.

Relaxing Sounds of Nature Lite
Yağmurun, düşen yaprakların ya da denizin sesi kime huzur vermez ki? En yorgun ve stresli gününüzde doğayla baş başa kalmak için fedakarlıklar yapmayı göze alabilirsiniz. Karmaşadan kaçamasanız da bu uygulama sayesinde doğa seslerini istediğiniz an duyabilir ve kendinizi bir nebze rahatlayabilirsiniz. Uygulama kendi ses listenizi yapmayı sağlıyor. En güzel eklentisi, sesleri aynı anda çalabilme imkanını sağlaması. Hayal gücünüzü zorlayın! Şehir gürültüsüne 10 dakika ara vermek kimi rahatlatmaz ki? Uygulama ücretsiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asabiyete çare: Uygulamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN