Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neler oluyor sinema dünyasında?

Giriş Tarihi: 10.5.2014
DERVİŞ ZAİM'LE SIKI BİR BULUŞMA:
İstanbul Modern Sinema'nın Reha Erdem ile başlattığı Yönetmenlerle Buluşma etkinliğinin ikinci konuğu Derviş Zaim olacak. 15-22 Mayıs arasındaki etkinlikte Zaim'in bütün filmleri (Paralel Yolcuklar da var) gösterilecek. 15 Mayıs'ta da Zaim ile bir söyleşi gerçekleşecek. Naçizane söyleşi görevini üstleniyorum. Bekleriz efendim.

KIŞ UYKUSU'NUN TABLO GİBİ AFİŞİ:
Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes'da yarışacak filmi Kış Uykusu'nun iki afişi geçen hafta yayınlandı. Açıkçası figürlü olan sinemamızdaki son dönemdeki en iyi afişlerden biri. Ceylan filmlerinin afişleri arasında da açık ara önde.

HER GÜN BİR FİLM CEBİNİZDE:
Sinema yazarı Cem Altınsaray, yaklaşık bir yıl önce Twitter'da her gün bir film önerisi yapmaya başladı. Geçen ay bu öneriler Her Gün Bir Film adıyla Apple uygulaması oldu. Ücretsiz kültürel bir hizmet. Sinema meraklılarına şık bir rehber niteliğindeki uygulamayı şimdilik 21 bin kişi indirmiş. Sinemanın yolu iyi filmden geçer diyorsanız, tavsiye ederiz.

DEMİRKUBUZ'DAN BULANTI:
Zeki Demirkubuz'un elinde iki film projesi vardı. İlkini sessiz sedasız İstanbul'da çekti. Bulantı adlı filmde Şebnem Hassanisoughi ile Demirkubuz oynuyor. Filmi ne zaman izleriz derseniz, şimdilik belli değil.

DEFNE HALMAN'A ELEŞ- TİRMEN ÖDÜLÜ:
Aslı Özge'nin Hayatboyu filminde Defne Halman olağanüstü bir performans sergiliyordu. Bu performans bir ödül ile taçlandı. İtalda'daki Avrupa Filmleri Festivali'nde İtalyan Sinema Yazarları Derneği (SNGCI) Halman'ı En İyi Oyuncu ödülüne değer gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neler oluyor sinema dünyasında?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN