Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40 liraya Lady Gaga ayakkabısı

Sezon indirimlerine kanmayın! Ayakkabı alacaksanız takın kolunuza çantanızı, Ayakkabıcılar Çarşısı'na gidiyoruz! Burada istediğiniz ayakkabı modelini bulabilir yoksa da yaptırabilirsiniz

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Yaz döneminin bitmesine az kaldı. Bu indirim başladı demek oluyor. Gaflete kapılıp benim gibi kendinizi AVM'lere atmayın sakın. Evet vitrinlerde kocaman indirim yazıyor ama içeriye girdiğinizde en güzel ürünlerin indirimden nasibini çok az aldığını görünce hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Ayakkabı almak için düştüğüm yollar sıcaktan işkence gibi gelse de vazgeçmeyip, Bakırköy'e geçtim. Ayakkabı denildi mi aklıma bundan böyle Aksoy Pasajı gelecek. Yarım saatlik dolaşma sonucunda bu pasaja girdim.

MARKA DEĞİL, AYAKKABI SATIYORUZ
Pasajın alt katı meğer Ayakkabıcılar Çarşısı'ymış! Hem serin, hem de ucuz. Merdivenlerden aşağı iner inmez mutlaka birkaç çift ayakkabı beğeniyorsunuz. Her dükkanın vitrininde "Ayakkabılar 20-30 lira" yazıyor. Hangi birine girsem diye düşünürken dolgu topuk ve spor bir ayakkabı gördüm. Açıkçası bu ayakkabının çok benzerini ünlü birkaç markada 200 TL'den aşağı bulmam imkansızken 40 TL'ye burada buldum. İki tatlı sözle Mehmet abi indirimini yaptı 35 liraya aldım ayakkabıyı. Birden soruyorum "Fiyat yükselince ayakkabı kaliteli diye düşünülüyor. Öyle mi?" diye. Mehmet abi basıyor kahkahayı "Alakası yok, reklam ve markanın prestijiyle alakalı. Burada paranızı verip ayakkabı alırsınız, marka değil" deyince gözlerim parladı. Siyah bir babet denerken Mehmet abi "Sen de ayağı küçük gözüksün diye ufak numaraya kendini sığdırmaya çalışanlardan değilsin umarım" deyince şaşırdım. Meğer böyle davranan kadınlar varmış. Kimisi ayağı sığmadığı için ağlıyormuş. Bizden söylemesi ayağınızı küçük göstereceksiniz diye dar ayakkabı almayın aksi halde kemik çıkar ve çeşitli rahatsızlıklara yol açar. By Mehmet'e giderseniz onunla anlaştık, size özel yüzde 15 indirim yapacak, bilginize!

50 LİRAYA İKİ ÇİFT AYAKKABI
Fiyatları sorarsanız babetler 20-30 lira, topuklu ayakkabılar 30-70 lira, sandaletler de 30-40 lira arasında. Ramazan dolayısıyla ikramları azaltmışlar ama esnafın dediğine göre buranın çay trafiği çok yoğun olurmuş. Birkaç Arap turist yandaki dükkana daldı, yanlış saymadıysam sekiz çift ayakkabı aldı. Bu kadar çok alınca onlar da indirimi kaptı. Pasajda dolaştıkça ilginç ürünler bulabilirsiniz. Bizde ünlüler ne giyerse onu satmak garip bir stratejidir ama işe yarıyor. Lady Gaga ayakkabılarının neredeyse her modelini bulabiliyorsunuz. Şaşırıp soruyorum dükkandaki adama "Bunu gerçekten alan var mı?" diye. Gülüp "Tek numara kaldı" deyince benim de ağzım açıkta kaldı! Çarşı sabah 09:00'dan akşam 21:00'e kadar açık. Ayakkabının yanı sıra çanta, kemer ve çeşitli aksesuvarlar bulabilirsiniz. Burada her dükkan pazarlığa açık. Suni deri giyemem diyenler varsa istediğiniz modeli hatta isterseniz biraz eklemeler yaparak derisini en fazla 100 liraya yapıyorlar. Bir hafta sonra elinizde. Sadece kadın ayakkabısı satılan pasajda ayakkabı numaraları 36'dan 41'e kadar. Ben 50 lirayi iki ayakkabı aldım. Fakat önemli bir nokta var, ayaklarınız hassassa ve ortopedik taban kullanmak zorundaysanız burayı tercih etmemelisiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 liraya Lady Gaga ayakkabısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN