Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa'nın imar planı 2 oy farkla iptal oldu

Manisa Belediye Meclisi'nde imar planının iptali yönündeki önergeye 20 meclis üyesi evet oyu kullandı. 'Hayırcılar' 18 oyda kaldı

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Manisa Belediyesi 2013 yılının ilk meclis toplantısında AK Parti, CHP ve bağımsız üyelerin oylarıyla verilen imar planının iptali yönündeki önergeye 20 meclis üyesi evet oyu kullanınca Ekim 2012'de yapılan Revizyon İmar Planı iptal edildi. Meclis üyelerinin tamamının katıldığı toplantıda konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Faruk Çelik, "Biz meclise imar planını iptali için verilen 3 önergenin oylanmasını istiyoruz. Eğer bu önergeler imar komisyonuna gidecekse bu teklifinde oylanmasını istiyoruz" diyerek AK Parti grubunun kararlı olduğunu gösterdi. Çelik'in ardından söz alan MHP Grup Başkan vekili Mehmet Güzgülü de planın iptali halinde Manisa'nın en az 4 yıl kaybedeceğini ifade etti. Güzgülü, "Bu planın iptali demek Manisa'yı yerle bir etmek demektir" dedi ve önergelerin imar komisyonuna sevkini istedi. CHP Grup Başkan vekili Hüseyin Erkenci ise, "Bizim yaptığımız plandan bir hoşnutsuzluk olduğu 7 bin itiraz dilekçesiyle ortaya çıktı. Eğer bu planı iptal etmeyip böyle bırakırsak vatandaşa acı çektiririz. Biz artık onların bu psikolojik durumdan kurtulmalarını istiyoruz" dedi.

HALK İSTEMİYOR

AK Parti Meclis üyesi Abdullah Ata da 'Doğmamış hukuksal geçerlilik kazanmamış bir planın reddi Manisa'yı boğmaz' diyerek planın reddini istedi. Kentin MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, "5000'lik planların iptal edilmesi Manisa'yı imarsız bırakır mı bırakmaz mı? Bu soruyu birisi bana cevaplasın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa'nın imar planı 2 oy farkla iptal oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN