Ödemiş'te okuma alışkınlığını geliştirmek için köfteli teşvik

Giriş Tarihi: 14.1.2013 12:06

Ödemiş Anafartalar İlkokulu 3/B Sınıfı, okuma yarışması düzenledi. Yarışmada başarılı olan öğrencilerin ödülü ise köfte ikramı oldu.

Okulun deneyimli sınıf öğretmeni Mesut Yurtseven, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde 3-B sınıfında gerçekleştirilen okuma yarışının sonuçlarını, öğrencileriyle paylaştı. Altışar öğrenciden oluşan grupların, 1 Kasım ile 31 Aralık 2012 tarihleri arasında okudukları kitapların sayfa sayıları toplanarak bir tablo oluşturuldu. Buna göre gruplar kendi aralarında başarı sıralamasına tabi tutuldu. İlk 2 sırayı elde eden gruplar ödül olarak arkadaşlarından köfte yerken; 3. ve 4. sırayı alan gruplardaki öğrenciler ise, kendi yedikleri köftelerin ücretlerini ödemek zorunda kaldı. 5. ve 6. sırayı alan grup öğrencileri ise, kendi köfteleriyle birlikte, ilk 2 sırayı alan gruptaki arkadaşlarının yediği köftelerin ücretlerini de ödediler.

Uygulamadan tüm öğrenciler ve velilerinin memnun kaldığını belirten öğretmen Yurtseven, okuma yarışmasında 4 bin sayfa üzeri çok çok iyi, 3 bin sayfa üzeri çok iyi ve 2 sayfa üzeri ise iyi olarak değerlendirildiğini söyledi. Yarışma sonucuna göre öğrencilere ayrıca hediyeler de vereceklerini kaydeden Yurtseven, yarışmanın öğrencileri okuma konusunda iyi yönde teşvik ettiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'te okuma alışkınlığını geliştirmek için köfteli teşvik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN